Lefagyasztatta holttestét, hogy később feltámaszthassák

fagyasztás
A sejtek folyékony nitrogénben történő megőrzése ma már megoldott
Vágólapra másolva!
Röviddel halála előtt engedélyezte egy brit bíróság egy gyógyíthatatlan rákbetegégben szenvedő, azóta elhunyt lánynak, hogy lefagyasztathassa holtestét annak reményében, hogy később felolvasztják és meggyógyítják. A döntés történelmi jelentőségű a brit joggyakorlatban.
Vágólapra másolva!

Anyja támogatta döntésében a 14 éves lányt, apja azonban nem. Mivel a lány elvált szülei nem értettek egyet abban, hogy teljesítsék-e lányuk kérését, a legfelső bírósághoz fordultak.

- írta levelében a tinédzser.

A The Daily Telegraph című lap online kiadása szerint a JS-ként emlegetett lány az interneten nyomozott élete utolsó hónapjaiban, hogyan tartósíttathatná testét, ekkor ismerkedett meg a kriogenikával. A kriogenika az a gyakorlat, amellyel nagyon alacsony hőmérsékleten lefagyasztják olyan emberek holttestét, akik gyógyíthatatlan betegségben haltak meg. Ezek az emberek azt remélik, életre kelthetik őket, amikor az orvostudomány eléggé fejletté válik ehhez.

A sejtek folyékony nitrogénben történő megőrzése ma már megoldott Forrás: BSIP/AMELIE-BENOIST / BSIP/Amelie-Benoist

JS arra kérte a bíróságot, rendelje el, hogy az őt támogató édesanyja legyen az egyetlen személy, aki rendelkezhet teste sorsáról. Röviddel október 17-én Londonban bekövetkezett halála előtt a bíróság engedélyezte a lány kérésének végrehajtását. A holttestet így az Egyesült Államokba szállították, hogy ott konzerválják.

JS egyike azon tíz britnek, akiket lefagyasztottak, és ő az egyetlen brit gyerek. Az esetről azért csak most számolt be a sajtó, mert a bíróság döntése szerint csak JS halála után egy hónappal hozhatták nyilvánosságra a történteket. A bíró rendelete szerint a lány és a szülei nevét, valamint az ügy részleteit titokban kell tartani.

Egy rendkívül vitatott eljárás

A kriogenika meglehetősen vitatott eljárás, egyelőre senki sem tudja, lehetségessé válik-e valaha visszahozni embereket az életbe. Csak az Egyesült Államokban és Oroszországban vannak olyan intézmények, ahol nagyon alacsony hőmérsékleten, vagyis mínusz 130 Celsius-fok alatt lévő folyékony nitrogénben tartósítanak emberi testeket.

A test korlátlan ideig történő tartósításának költsége a fiatal lány esetében 37 ezer font (13,3 millió forint), melyet a lány anyjának családja fizet.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!