A rendkívül rugalmas grafén nemcsak új kijelzőkkel, s fém helyett kétdimenziós szénnel készült elektródákkal vértezheti fel a jövő mobiljait, de új és új alkalmazások előtt nyílik meg az út. A most bemutatott grafén-alapú Wifi egység például szupersebességű adatátvitelt tesz lehetővé, egy másik, grafénnel készült alkatrész (modulátor) pedig soha nem látott módon növeli meg a jelátvitel távolságát.
Bemutattak egy okostelefonokra fejlesztett bioszenzort, melynél háromdimenziós nyomtatással készült talpbetétekbe ágyazott grafén érzékelők mérik az atléták teljesítményét s közvetítik az adatokat a mobilhoz, mely tárolja és elemzi azokat. Egy másik, nagy sikert aratott grafénes wellness érzékelő a szívritmusról ad valós idejű információkat.
A kiállításon demonstrálták, a kétdimenziós anyag a látást helyreállító, szembe ültetett retina implantátumok elektronikájában is új korszakot hozhat, egy grafén érzékelőkkel felszerelt karkötővel pedig tökéletesen lehetett vezérelni egy robotkart.
Az átlátszó áramvezető filmek és tranzisztorok, áramvezetésre képes tinták, valamint érintésre érzékeny érzékelők mellett felvonultatott grafénnel készült hősugárzóval a dermesztő hideg is egy pillanat alatt kellemessé tehető, ezért ezt az eszközt a repüléstechnikában tervezik bevetni.
Grafénbevonatú drónt is bemutattak Barcelonában, ahogy olyan együléses BAC Mono sportautót is, melynek súlyát a hátsó kerékdobokhoz használt, grafénnal szilárdított kompozittal csökkentették, amitől a kocsi teljesítménye ugrásszerűen javult.
A Graphene Flagship az EU két, egymilliárd eurós és tíz évre szóló kutatási programja közül az egyik, mely 2013-ban indult és húsz ország mintegy 150 intézménye vesz részt benne. A grafént a jövő ígéretéből a gyakorlati alkalmazás sztárjává emelő együttes munkának magyar tagja is van, az MTA Energiatudományi Kutató Központja Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetén belül működő Nanoszerkezetek kutatócsoport.