Az UV-sugárzás fotonenergiája sokkal erősebb, mint a látható spektrumé. Annak függvényében, hogy az UV-sugárzás milyen intenzitású, káros hatással lehet a bőrszövetre, valamint a szemre és a szemkörüli bőrre is.
Tudjuk, hogy bőrünket védeni kell a káros UV-sugárzással szemben, mivel napégést, felgyorsult bőröregedést és súlyosabb esetekben akár bőrrákot is okozhat.
Az UV-sugárzás azonban ugyanilyen káros hatással lehet szemeink egészségére is, így a szemeket, és a szemkörnyéki bőrt ugyanúgy védeni kell az UV-sugárzással szemben.
Az UV-sugárzásnak számos káros hatása lehet a szem egészségére rövid és hosszú távon is.
Rövid távú hatások:
Középtávú hatások:
Hosszú távú hatások:
Sajnos nem. Az UV-sugárzás mindig jelen van a nap minden percében. Még felhős időben is.
Az UV-sugárzást a felhők kevésbé szűrik, mint a látható fényt.
Az atmoszféra víz molekulái és egyéb szennyeződései megtörik az UV-sugárzást.
A felhő típusától függően ez a szint 1-2 százaléktól 90%-ig bármekkora lehet. Ezt számos tanulmány is bizonyította már. Időnként az UV-sugárzás mértéke ugyanolyan magas felhős, mint napos időben. Ezt felhő felerősítésnek hívjuk. Az árnyékba húzódás sem garantál teljes védelmet.
Több olyan szemüveglencse van forgalomban a piacon, amely UV-védelmet biztosít, azonban ha közelebbről megvizsgáljuk a kínálatot, akkor láthatjuk, hogy a védelem mértéke nem azonos.
A ZEISS az első cég, amely olyan technológiát kínál, ami teljes UV-védelmet biztosít minden színtelen műanyag lencsén 400 nm hullámhossztartományig.
Ha megvizsgáljuk a piaci kínálatot láthatjuk, hogy az UV-sugárzás elleni védettség szintje minden esetben függ az adott lencse kidolgozásától:
A ZEISS garantálja, hogy mostantól minden lencséje a legmagasabb szintű UV-védelmet biztosítja 400 nm hullámhossztartományig. A világszerte eladott színtelen lencsék körülbelül 80%-a még mindig nem ad teljes UV-védelmet 400 nm hullámhosszig.