Az Iowai Egyetemen vezetett nemzetközi nyilvántartás szerint ő a legkisebb, életben maradt újszülött a világon. Az persze nem zárható ki, hogy voltak nála kisebbek is, akikről a nyilvántartást nem értesítették.
A kislányt decemberben segítették világra az anya terhességének 24. hetében, császármetszéssel a San Diegó-i Sharp Mary Birch Kórházban. Az anyát az után vitték kórházba, hogy rosszul lett. Terhességi toxémiát állapítottak meg nála, ami veszélyeztette a baba és az anya életét is, ezért sürgősségi császármetszés mellett döntöttek.
Az orvosok a szülés után azt mondták az édesapának, hogy talán egy órája lesz a lányával, amíg életben marad.
Az egy órából kettő lett, majd egy nap, aztán egy hét
– mesélte az anya a kórház által közzétett videofelvételen.
A család engedélyt adott történetük közlésére, de nem akarták, hogy a nevüket nyilvánosságra hozzák. Azt kérték, nevezzék a kislányt Saybie-nek, ahogy a csecsemőápolók hívták.
Azt mondogattam, nem éli túl, csak 23 hetes
– emlékezett vissza az anya.
A kislányt születése után a kórház koraszülött intenzív részlegén gondozták. Miután szépen fejődött és gyarapodott, májusban elérte a 2500 grammos súlyt, így édesanyjával hazaengedték. Búcsúzáskor az ápolónők apró, négyszögletes kalapot nyomtak a kislány fejébe, amilyet a diplomaosztón viselnek a diákok.
A kórház szerint Saybie esetében nem történt semmiféle súlyos komplikáció, ami az ilyen, rendkívül kis súllyal született koraszülötteknél előfordul, sem agyvérzése, sem tüdő- vagy szívproblémája nem volt.
Saybie előtt egy 2015-ben Németországban született csecsemő volt a világ legkisebb súllyal, 252 grammal született babája.
(MTI/AP/Reuters)