A Koppenhágai Egyetem asszirológusa, Troels Pank Arbøl szerint a tábla egy olyan család tulajdonában volt, aminek tagjai ördögűzéssel foglalkoztak és a mai Észak-Irak területén található Asszúr városában éltek Kr. e. 650-ben. A démon alakját valószínűleg egy még ennél is ősibb szövegből másolták át az agyagtáblára.
Az ékírásos szöveg egy úgynevezett „Bennu" nevű betegségre kínált kezelési javaslatot. A leírás alapján a kór akaratlan izommozgásokat, rángásokat okozott, ami alapján a tudósok arra következtetnek, hogy az epilepszia egyik korai leírására sikerült ráakadni. Az asszírok úgy vélték, az epilepsziát egy démon, Bennu okozza azzal, hogy megszállja az emberi testet.
Én voltam az első, aki felfedezte a rajzot, annak ellenére, hogy a szöveg már több évtizede ismert a tudósok előtt"
– mondta a LiveScience tudományos portálnak Arbøll, aki szerint nagy kihívás volt a sérült kőtáblán észrevenni a rajzot.
Az ábrán a démon görbe szarvakkal, farokkal és villás nyelvvel jelenik meg.
Ékírásos agyagtáblákon nagyon ritkán szerepeltek rajzok, főleg démonok ábrái, ezért is kiemelendő a mostani felfedezést.
Az ókori Asszíriában az orvoslás és a mágia szorosan összefonódott, így az epilepsziának is megvolt a maga sajátos „terápiás módszere": a páciens mellkasára előbb egy medált tettek, majd különböző gyógynövényekből készült forró főzet gőzét kellett belélegeznie.