A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
6
Ezüstérem
7
Bronzérem
6

Európa legnagyobb afrikai elefántja érkezett hazánkba

elefánt
Jack az Európai Fajmegőrzési Program keretében kétéves távollét után érkezett újra Nyíregyházára a bázeli állatketből
Vágólapra másolva!
Újra a Nyíregyházi Állatparkban látható Európa legnagyobb afrikai elefántbikája (Loxodonta africana), az elefántot vasárnaptól már a látogatók is láthatják. Jack érkezésével újra kiegészült az afrikai elefántok tenyészcsordája.
Vágólapra másolva!

A huszonhét éves, három méter magas és öt tonna súlyú, Jack névre keresztelt tenyészbika korábban már élt a sóstógyógyfürdői állatparkban, a park két évvel ezelőtt, az Európai Fajmegőrzési Program keretében kölcsönadta a bázeli állatkertnek.

Jacknak és itteni párjának, a tizenkilenc éves, korábban Svédországban élő Kwanzának 2015-ben és 2018-ban született két borja.

A bikát a fajmegőrzési program koordinátorai az újabb szaporulat szándékával helyezték vissza Svájcból Nyíregyházára.

Jack, Európa legnagyobb afrikai elefántbikája (Loxodonta africana) a három napos szokatási idő után sárgarépát eszik a kifutóban a Nyíregyházi Állatparkban Forrás: MTI/Balázs Attila

– Gajdos László, az állatpark igazgatója. – Bázelben speciális elefántszállító ládába helyezték el az állatot, majd ezt tették fel egy kamionra, amely egy nap alatt teljesítette a svájci város és Nyíregyháza közötti távolságot.

Hozzátette: Nyíregyházára érkezve már nagyon morcos volt az elefánt, szeretett volna kiszállni a ládájából, de amikor meghallotta és megismerte korábbi gondozóinak hangját, megnyugodott, a vezényszavakra elhagyta a konténert és elfoglalta régi szállását.

Amint az elefánt újból megszokta belső és külső kifutóit, megkezdődik az összeszoktatás az elefántcsalád többi tagjával.

Jack az Európai Fajmegőrzési Program keretében kétéves távollét után érkezett újra Nyíregyházára a bázeli állatketből Forrás: MTI/Balázs Attila

Az elefántházban felkészültek az ereje teljében lévő bika érkezésére, az épületben külön bikabiztos részt alakítottak ki. A készültség nem véletlen: a felnőttkorba lépő bikákban időközönként hormonális változások játszódnak le, ilyenkor a tesztoszteron szintjük a normális tízszeresére emelkedhet, az állatok viselkedése pedig rendkívül agresszívvé és veszélyessé válhat. A minimum három héten át tartó, ám akár hosszú hetekre is elnyúló állapot levezénylésére felkészültek az állatpark szakemberei.

Jack érkezésével újra kiegészült az afrikai elefántok tenyészcsordája, az ivarérett bika mellett két nőstény és két borjú él Nyíregyházán.

Jack érkezésével újra kiegészült az afrikai elefántok tenyészcsordája Forrás: MTI/Balázs Attila

Gajdos László ezzel kapcsolatban megjegyezte, a remények szerint jövő tavasszal ismét "egymásra talál" Kwanza és Jack, szerelmükből pedig újabb utódot remélnek a szakemberek.

Az állatparkban jelenleg öt afrikai és három ázsiai elefánt él. Magyarországon az afrikai faj csak itt látható, Európában pedig csak négy állatkert tart egyszerre ázsiai és afrikai elefántfajt.

(MTI)

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!