Az erdészeti minisztérium jelentése szerint a tűznek áldozatul esett terület 1,6 millió hektár volt.
A környezetvédelem mellett kiállók a kormány erdőirtásra vonatkozó adatainak átláthatósága miatt aggódnak. "A hivatalos becslésekhez képest nagyobb károsodott területet tudtunk megfigyelni, mivel olyan úttörő technológiát használtunk, amelynek segítségével a kisebb tüzeket is és jóval több nagyot tudtunk észlelni.
- Jobb műholdas adatokat, modern gépi tanulásos eljárásokat és a Google szuperszámítógépeit használtuk" - mondta David Gaveau, a tanulmány egyik szerzője.
Ennek ellenére - a hivatalos adatokkal összhangban - a tanulmány is megállapította, hogy az erdőirtás mértéke az elmúlt négy évben csökkenést mutatott Indonéziában, bár a számítási módszerek is változtak - tette hozzá Gaveau.
A délkelet-ázsiai ország ad otthon az Amazonas és Kongó után a legnagyobb esőerdőnek. Hatalmas területeket irtottak ki azonban annak érdekében, hogy helyet csináljanak a pálmaolaj-, cellulóz- és papíripar számára.
A 2019-es tüzek füstbe borították Indonéziát és térségét, 900 ezer embernek okozva ezzel légzőszervi megbetegedéseket
és összességében 5,2 milliárd dolláros kárt a Világbank közlése szerint.
Az erdészeti minisztérium közölte, hogy elkötelezett az erdőirtás csökkentése mellett, de nem állíthatja le teljesen, hiszen a fejlődés érdekében szükség van területek megtisztítására.
Ehelyett a kormány célja, hogy az erdészeti szektor 2030-ra elérje a "nettó szénelnyelő" állapotot, azaz több üvegházhatású gázt nyeljen el, mint amennyit kibocsát.
(Forrás: MTI/Reuters)