A jövőben az Állatorvostudományi Egyetem ingyen gyógyítja a vakvezető kutyákat

vakvezető kutya
A vakvezető kutyák legfontosabb ismertető jele a hám, amit munka közben folyamatosan viselnek. Az MVGYOSZ által kiképzett vakvezető kutyák hámja egységesen piros színű és látható rajta a kiképző intézmény logója. A vörös kereszt, mint a vakvezetőkutya megkülönböztető jelzése ma már nem elfogadott! Ha a kutyán rajta van a hám, akkor dolgozik még abban az esetben is, ha éppen nem vezeti a gazdáját, hanem helybenmaradásban várakozik. Ilyenkor a kutyával kontaktusba kerülni, például szólítgatni, hívogatni, etetni vagy simogatni tilos!
Vágólapra másolva!
Az Állatorvostudományi Egyetem a jövőben térítésmentesen látja el a vakvezető kutyákat - közölte az intézmény szombaton az MTI-vel.
Vágólapra másolva!

A közlemény szerint a régió legjobban felszerelt kisállatklinikáján gyógyulhatnak majd a vakvezető kutyák. Az Állatorvostudományi Egyetem több millió forint értékű felajánlása "a gazdák és a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) számára is jelentős segítség, mert a Vakvezetőkutya-kiképző Központ csak alapellátást nyújt" - írták.

- fogalmaztak a közleményben. A tájékoztatás szerint a vakvezető kutyák genetikai adottságaikat tekintve a legjobbak közé tartoznak, a komplex kiképzésnek köszönhetően rendkívül fegyelmezettek, idegrendszerük kiemelkedően jó. Magyarországon több mint száz ilyen kutya segíti a hétköznapokban a vakokat és gyengénlátókat, valamennyi társállat tulajdonosa az MVGYOSZ tagja.

Az évi 5-10 millió forint közé tehető felajánlás hatalmas segítség az országban szolgálatot teljesítő kutyáknak és gazdáiknak. Forrás: https://vakvezetokutya.hu/vakvezetokutya-hu/amit-a-vakvezetokutyakrol-tudni-kell/

- idézték a közleményben Nagyné Berke Mónikát, az MVGYOSZ szolgáltatásvezetőjét. A Vakvezetőkutya-kiképző Központban a kutyák alapellátást kapnak, ott speciális szaktudást és felszereltséget igénylő beavatkozásokra nincs lehetőség. "Az Állatorvostudományi Egyetem Kisállatklinikáján viszont minden adott a legmagasabb színvonalú ellátáshoz, a felajánlás ezért nagy segítség a társállatoknak, a gazdáknak és a Szövetségnek egyaránt" - tette hozzá Nagyné Berke Mónika.

Az Állatorvostudományi Egyetem felajánlásának pénzben kifejezhető értéke 5 és 10 millió forint közé tehető évente.

Pontosabb összeget nem lehet mondani, hiszen az függ az esetszámtól, valamint a szükséges beavatkozások összetettségétől. Egy bonyolultabb gerincműtét ára ugyanis a kutyák esetében meghaladhatja a félmillió forintot - áll az összegzésben.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!