A templom naoszát V. Ptolemaiosz, az ókori Egyiptom ötödik király építtette, de VI. Ptolemaiosz, II. Kleopátra és VIII. Ptolemaiosz díszítette fel a Ptolemaida-dinasztia korában, míg a templom elején lévő előcsarnokot a rómaiak építették.
Az ókori Egyiptomban a naosz a templom elzárt, tiltott része, ahol az oltár vagy az istenszobor található.
Naosz az istenszobor tárolószekrénye is. A templomot Khnumnak (akit eredetileg a Nílus forrásának isteneként istenítették), valamint hitveseinek, Menhit-nek és Nebtu-nak, fiuknak Heka-nak, és Neith istennő tiszteletére szentelték.
A templomban található feliratok között szerepel egy ünnepi naptár, egy csillagászati témájú mennyezet, vallási himnuszok, valamint krokodil- és kosfigurákon alapuló kriptográfiai szövegek, írja a HeritageDaily online tudományos portál.
A Legfelsőbb Régészeti Tanács megbízásából végzett ásatások egy ptolemaioszi korabeli épületet, egy római fürdőházat és különféle műtárgyakat tártak fel a fő templomépület mögött.
Az épületben több, homokkőből épült helyiség található, amelyek a templom legkorábbi részeinek bővítését képezték, emellett egy kör alakú téglaépület maradványai és egy másik vályogfalú építmény alapjai, valamint egy kaput vagy bejáratot alkotó kis oszlopok maradványai.
Az ásatások északi oldalán a régészek egy római kori fürdőházat is feltártak, amelyet a csatornákon keresztül a medencékbe folyó víz táplált. A szerkezet tartalmazott egy úgynevezett hipokausztot is, egy római központi fűtési rendszert, amely forró levegőt termel és keringtet a helyiség padlója alatt.