A mindössze hét centiméter hosszú, ezért vagy fejlett embrionális állapotú, vagy pedig egészen frissen kikelt kétfejű dinoszaurusznak kiváló állapotban fosszilizálódott a csontváza. Szinte bizonyos, hogy embrionális fejlődési rendellenesség miatt kettőződött meg a rendkívül hosszú nyak, a végén ülő koponyával együtt.
A hosszú nyakak és a fejek szinte teljesen egyformák és a megkettőződés kivételével más rendellenességet nem mutatnak. A paleontológusok a bizarr lelet alapos megvizsgálása után határozottan kijelentették,
hogy mindkét fej ugyanahhoz az egyedhez tartozik.
A csontváz anatómiai sajátosságai alapján a kutatók a Choristodere rend – egy kihalt édesvízi ragadozó hüllőcsoport – tagjaként azonosították a torzszülött egyed fosszíliáját.
A kettős nyak és fej rendellenessége nem számít rendkívülinek a recens hüllőcsoportok, így köztük a gyíkok, a teknősök vagy a krokodilfélék között. Ismert például olyan kettős fejjel született teknős, amely több évig is életképes maradt e furcsa anomália ellenére.
Eric Buffetaut, a feltárásban részt vett párizsi Nemzeti Kutatási Központ paleontológusa szerint azonban a korai kréta időszaki kétfejű hüllő nem, vagy csak nagyon rövid idővel élhette túl a megszületését.
A szakember úgy véli, hogy a koponyák mérete, illetve a szempályák helyzete legalábbis erre utal. A Yixing-i fosszília a legrégebbi példája ennek a ritka rendellenességnek. A különleges ősmaradvány a Shenzeni Őslénytani Múzeum gyűjteményébe került.