Különös érseki pecsétet találtak a novgorodi kolostornál

pecsét, érsek
Spiridon novgorodi érsek pecsétjét tárták fel a Szent György (Juriev) kolostorban
Vágólapra másolva!
Az Orosz Tudományos Akadémia Régészeti Intézetének régészei Spiridon novgorodi érsek pecsétjét tárták fel a Szent György (Juriev) kolostorban végzett ásatások során. Ahogy arra a szakemberek emlékeztettek, ez a hely a Novgorodi Köztársaság fontos vallási központja volt; annak a középkori államnak, amely a 12. századtól a 15. századig létezett, és nyugaton a Finn-öböltől, keleten az északi Urál-hegységig húzódott.
Vágólapra másolva!

A Szent György (Juriev) kolostor az oroszországi Novgorodszkaja megyében, a Volhov folyó partján található, ahol ma az ortodox lelkiség és az orosz építészet világörökségeként ismerik el.

A hely a középkori Novgoroddal kapcsolatos történelmi információk fontos forrását is jelenti, mivel a Novgorodi Első Krónika (a zsinati szöveg) egy részét a kolostorban állították össze.

A kolostor rétegeiben a kutatók egy lakóépületet fedeztek fel a közelmúltban végzett ásatások során, amely a 13-15. századból származik.

– mutattak rá a régészek a HeritageDaily online tudományos portálnak. – Ez a helyszín tízéves régészeti kutatása során az ötödik pecsét, amit itt felfedeztünk.

Spiridon novgorodi érsek pecsétjét tárták fel a Szent György (Juriev) kolostorban Forrás: Institute of Archaeology of the Russian Academy of Sciences

Közelebbről megvizsgálva kiderült, hogy a pecsét Spiridon novgorodi érsek (1229-1249) nevét viseli, aki irányította a novgorodi egyházmegyét a Rusz tatár-mongol inváziója idején, a 13. század közepén.

Ahogy arra a szakemberek emlékeztetnek,

a legtöbb rusz fejedelemség kénytelen volt alávetni magát a mongol uralomnak, és az Aranyhorda vazallusai lett, a Novgorodi Köztársaság azonban ellenállt és megőrizte függetlenségét.

A pecsét egyik oldalán egy ötsoros felirat található Spiridon, Novgorod érseke nevével, a másik oldalon pedig Mária ábrázolása, amelyet a keleti és keleti ortodox, a keleti egyház, a katolikus, az anglikán és a lutheránus egyházak Isten Anyjaként írnak le.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!