Az elmúlt években egyre népszerűbbek a különleges, már-már extravagánsnak számító temetkezési formák. Az egyik ilyen, a földi maradványok űrbe küldése. Több híres ember rendelkezett már arról, hogy hamvaikat inkább a kozmoszba szórják, nem meglepő módon közéjük tartozott a világhírű Star Trek sorozat atyja, Gene Roddenberry, vagy az Uhura hadnagyot játszó Nichelle Nichols.
A New York Times a közelmúltban cikket készített a világűrben történő temetésekről, és számos ismert és kevésbé ismert személyiséget interjúvolt meg döntésük hátteréről. Közéjük tartozott Kenneth Ohm, aki elismert fizikaprofesszornak számít az Egyesült Államokban.
Ohm azonban nem pusztán érzelmi okok miatt akarja az űrbe küldeni földi maradványait, jól meghatározott célja van azzal, hogy DNS-ét a Hold déli pólusára juttassa. Abban reménykedik, hogy 30 000 – 40 000 év múlva a fejlett emberiség vagy egy idegen civilizáció megtalálja az örökítőanyagát, és valami izgalmas dologra használja fel a genetikai információkat.
Ohm szerint az egyik lehetőség, hogy a DNS-ből újrateremtik őt, majd egy intergalaktikus állatkertben helyezik el a tudós mását, vagy klónhadsereget készítenek belőle, hasonlóan ahhoz, amit a Csillagok Háborúja előzménytrilógiájában láthattunk.
Nyilván nehéz komolyan venni a híres tudós szavait, az viszont tény, hogy egyre többen kacérkodnak a „halál utáni űrutazás" gondolatával, és a klónozással kapcsolatos technikák is egyre fejlettebbé válnak.