37 kemény korall megfigyelése, hogy krónikusan magas hőmérsékletű tengervízben, megkérdőjelezi a korallok környezeti toleranciáról való jelenlegi nézetet. Ezek a zátonyépítő korallok, melyek rendkívüli hőmérsékletű környezetekben élnek, genetikai forrásként működhetnek, melyek fokozzák a korall populációk klímaváltozáshoz való rezilienciáját.
Jövőbeni tenger
Az utóbbi időkben fokozódik az érdeklődés azon korallok iránt, melyek a környezeti limitek extrém határán élnek. Ezek a korallok fontos bepillantást nyújtanak abba, hogy a korall közösségek hogyan élhetnek túl és adaptálódhatnak a jövőbeli tengeri környezet változásaihoz. Ebben a tekintetben a tengeri tavak különösen érdekesek.
Ezeknek a szárazfölddel teljesen körülvett tengeri tavaknak a hőmérséklete magasabb, kémhatásuk alacsonyabb és természetesen zavarosak. Természetes laboratóriumként működnek, ahol a korallok a jövőbeni klíma forgatókönyveinek megfelelő kondícióknak vannak kitéve (magas hőmérséklet és alacsony ph érték), olyan lokális vízminőségi stresszorokkal kombinálva, mint a szedimentáció és eutrofizáció.
A tengeri tavak unikális környezetek, melyekben a klímaváltozás extremitásai már láthatók. Bár nem pontos előrejelzői annak, hogy a klímaváltozásnak milyen hatásai vannak a tengerparti rendszerekben, értékes bepillantást nyújtanak. A tudósok remélik, hogy a tengeri tavak tanulmányozásával jobban megértik azt, hogy a korall közösségek hogyan adaptálódnak a klímaváltozás fokozódó nyomásához.
Kisebb korall fedettség
Sajnos ez nem egészen pozitív hír. A tengeri tavak faji diverzitása szignifikánsan alacsonyabb, mint a tiszta tengerparti vizek korallzátonyaiban. Ez azt sugallja, hogy csak korlátozott számú faj képes túlélni ezeket az extrém feltételeket.
Amikor a hőmérséklet 31 fok fölé emelkedik , a korallzátonyok csökkennek, ami azt eredményezi, hogy más organizmusok uralkodóvá válnak, mint például az algák, baktériumok, kagylók, vagy férgek.
A tengervíz emelkedő hőmérséklete megváltoztatja a biodiverzitást. Nagyon fontos a tengeri ökoszsztémák folyamatos felfedezése és konzervációja az egész világon.
A globális fenyegetés és a lokális reziliencia egyensúlyozása
A korallzátonyok sok stressz elviselnek. Globális folyamatok, mint például a klímaváltozás és zátonyt gyengítő lokális problémák, például túlhalászat, szennyezés és erózió is érintik őket. Az utóbbi években a korallzátonyok szignifikáns korallfehéredéstől szenvednek az óceán abnormálisan magas hőmérséklete miatt. https://www.origo.hu/kornyezet/2017/02/a-tengerviz-globalis-felmelegedessel-osszefuggo-elsavasodasa-vegveszelybe-sodorja-a
(Forrás: https://phys.org/)