Valami nagy, szőrös mászott az angol tengerparton – filmre vették
A tengeri egerek majdnem 100%-ban visszaverik a fényt, ami sokkal jobb, mint bármi, amivel az emberi technológia előállt.
A tengeri egerek majdnem 100%-ban visszaverik a fényt, ami sokkal jobb, mint bármi, amivel az emberi technológia előállt.
A korallzátonyok sok veszéllyel néznek szembe.
Ezek a felfedezések megerősítik a mélyóceán természeti erőforrásainak kiaknázása miatti aggodalmakat.
Mivel nagy mennyiségű vizet szűrnek meg, fontos szerepet játszanak a klímaváltozás elleni harcban: egy 10.000 négyzetkilométeren elterülő salpraj 4.000 tonna szén-dioxidot is képes befogni egyetlen éjszaka alatt.
A világ óceánjai az emberi szem számára láthatatlan mikroszkopikus organizmusok, a prokarióták otthonai. A prokarióták teszik ki a világóceánokban lévő élet 30%-át.
A tengerfenéki áramlatok nagyon fontos szerepet játszanak az üledék, a szén és a szennyezők szállításában bolygó szerte. Ahhoz hogy ezt megismerjük, meghatározóak a részletesebb megfigyelések.
Mutatjuk egy lenyűgöző felfedezés részleteit.
A mikrobák a férgekben élnek és olyan proteineket termelnek, amik segítik a hideg tűrést.
Idén a nyugat csendes-óceáni kérges teknős (Dermochelys coriacea) elhagyta salamon-szigeteki fészkelő helyét és 1.344 méterre alámerült az óceánban a The Nature Conservancy természetvédelmi felügyelőség szerint.
A tengeri tavak az előrejelzett klímaváltozás forgatókönyveinek állapotát nyújtják, azaz 1-3 Celsius-fokkal melegebb a hőmérsékletük, mint a kurrens korallzátonyoké. A tengeri tavakban élő köves korallok a folyamatos akár 32.6 Celsius-fokhoz adatptálódtak, ami sokkal magasabb, mint az átlaghőmérséklet a Rajna Ampat korallzátonyaiban.