A csapat a gyűjteményükből 26 ókori egyiptomi egyént vizsgált meg a számítógépes rétegfelvétellel. A letapogató több ezer röntgenképet készít, amiket összefűz és virtuális háromdimenziós képet készít az objektumról, belül és kívül, így a kutatók a bepillanthatnak a múmiák temetési csomagolása mögé anélkül, hogy kicsomagolnák őket, vagy a károsodásukat kockáztatnák.
Stacy Drake a múzeum munkatársa azt nyilatkozta, hogy régészeti szempontból hihetetlenül ritka, hogy az egyes ember szemszögéből vizsgálják a történelmet.
Az egyik vizsgált egyén körülbelül 3.000 évvel ezelőtt élt, a neve Lady Chenet-aa. Körülbelül 30 vagy 40 éves korában halt meg és valószínűleg kemény élete volt, mivel a kenyér, amit evett homokrészecskéket tartalmazott, ami lassan tönkretette a fogait, különösen a zománcot. A vizsgálat kimutatta, hogy halálakor pótszemeket kapott, amit a szemgödreibe tettek, azért, hogy a lásson a túlvilágon.
A CT vizsgálat egy a múmiával kapcsolatos régóta fennálló rejtélyre is választ adott: hogyan került a temetési ládába? A papírmasészerű struktúrán nincsen nyilvánvaló varrás és csak egy kis nyílás van a lábak közelében, ami nem elég nagy ahhoz, hogy egy darabban átférjen rajta. A CT vizsgálat azonban kimutatott egy korábban észre nem vett varrást és zsinórozást a láda hátuljának mentén. Az új információ alapján a kutatók megállapították, hogy a ládát a test köré öntötték, miközben az anyagot nedvességgel lágyították és a test egyenesen állt. Aztán a hasadékot bevarrták és a láb közelében lévő nyíláson keresztül egy falemezt helyeztek be, hogy mindent a helyén tartson.
A csapat reméli, hogy a további elemzés és letapogatás még több információt nyújt ezekről az egyénekről és az ókori egyiptomiak balzsamozás gyakorlatáról.
(Forrás: Biblical Archeology Society: https://www.biblicalarchaeology.org/)