A négyszáz lelkes települést egyes források szerint Bonaparte Napóleon 1812-es oroszországi hadjárata során a francia katonák keresztelték el hazájuk fővárosa után. Más adatok szerint a helyi földbirtokos szeszélye folytán kapta az isten háta mögötti település a fény városának nevét - olvasható a Telegraf című fehérorosz lap portálján.
A múlt század hetvenes éveiben a község neve valamilyen oknál fogva szálka lett a helyi hatalmasságok szemében, így a települést Novodrucknak keresztelték át.
A község lakossága néhány éve kérvényezte, hogy a település kapja vissza régi nevét. A kérés meghallgatásra talált, így 2006-óta Fehéroroszország térképén ismét megtalálható Párizs.
A helyi katolikus pap, bizonyos Juzasz Bulkasz kezdeményezésére kezdődött meg az Eiffel-torony építése. A 30 méteres magas fémszerkezetet a helyi villamossági művek készítik el. Tetejét egy kivilágított kereszt díszíti, amely "utat mutat majd az eltévelyedetteknek".
Az "Eiffel-torony" körül öt mesterséges tavat hoznak létre, s a pap nagyratörő tervei szerint, aki fejleszteni kívánja a helyi turizmust, a faluban lesz múzeum, könyvtár, kiállítóterem.
Juzasz Bulkasz már kidolgozta a Notre-Dame fehérorosz változatát is.