Kétezer jüanig terjedő (44 ezer forint) pénzbüntetésre számíthatnak azok a taxisofőrök, akik szándékosan hosszabb utat választanak, megtagadják az utas felvételét, vagy a valóságosnál több viteldíjat számolnak fel.
Az akció során a kínai főváros 66 ezer taxijának tisztaságát is figyelik, ha az ellenőrök az üléseket borító fehér huzaton egy foltot is találnak, a sofőrt 200 jüanra (4400 forintra) büntetik. A bírság pedig eléggé elrettentő, mert a pekingi taxik alapviteldíja 3 kilométeres körzetben 10 jüan, azaz 220 forint.
A pekingiek többsége elégedett a taxik állapotával, korábban előfordult hogy az ember orrát cigarettafüst és izzadságszag csapta meg, ma már tiszta üléshuzat és fehér cérnakesztyűs sofőr fogadja az utasokat. A július 20-tól kezdődő két hónapig tartó forgalomkorlátozás idején a taxiknak az eddiginél is fontosabb szerepük lesz az ötkarikás játékoknak otthont adó város közlekedésben.
A pekingi taxisofőrök az utasfelvétel után csak akkor kapcsolják be a taxiórát, ha már a jármű irányban van és a szállítási címet is sikerült egyeztetni. A taxióra bekacsolásakor egy női hang kínaiul és angolul is üdvözi az utasokat, az utazás végén pedig felhívja a figyelmet arra, hogy a számlát és az értékeiket ne hagyják az autóban.
Az utasok biztonsága érdekében a sofőr fényképe, neve valamint az azonosító száma a kesztyűtartón jól látható, számos taxiban a sofőr biztonságáról pedig az utastér és a vezetőülés közötti elválasztó rács, vagy áttetsző műanyaglap gondoskodik.
A taxisofőrök többsége vidékről érkezett munkavállaló, az olimpiai felkészítés jegyében havi rendszerességgel kötelező angolórán kellett részt venniük. Az alapvető kifejezéseken, illetve a köszönésen kívül a külföldi turista azonban sokkal többre nem is számíthat.