Bornholm szigete leginkább a nyári időszakban kedvelt célpontja a dánoknak, svédeknek, németeknek. A Balti-tengerben fekvő sziget hasonlóan sík vidék, mint Dánia kontinentális része, és a hóesés is ritka errefelé. Ennek ellenére egy helybéli farmer, Ole Harild gondolt egyet, és a birtokán álló 40 méter magas dombból apró síközpontot hozott létre.
A 61 éves farmer az AFP hírügynökségnek elmondta, hogy teljesen véletlenül bukkant rá egy Európai Uniós programra, amely támogatja a vidéki fiatalok rekreációs fejlesztését szolgáló projekteket. Pályázott és nyert is pénzt - összesen 750 ezer dán koronát, amelynek felét az EU, felét a dán kormány állta - és hozzálátott a munkálatokhoz.
A birtokán álló dombról kivágott néhány fát, megtisztította a területet és egy évvel később már működött is a Bornholm Ski Hill síközpont, amelyet jelenleg a Bornholmi Síbarátok Szövetsége üzemeltet. Az egyesület korábban nagy európai síközpontokba szervezett utazásokat a helyieknek, de ma már elsődleges feladata a bornholmi síköpontban működő három sípálya karbantartása.
Harild használt anyagokból építette meg első kezdetleges síliftjét és vásárolt egy használt hóágyút is. A kezdéshez síléceket és bakancsokat is vásárolt, hogy az ide érkező vendégek kölcsönözhessenek felszerelést. A pálya mellett hüttét is épített, valamint pályavilágítás és a hóágyút működtető vízvezeték rendszer is létesült. A teljes beruházás közel 2 millió koronába - mintegy 79 millió forintba - került, amelynek fennmaradó részét saját zsebből állta. A tervek szerint az első egyszerű liftet, - ami tulajdonképpen egy kötél két póznához erősítve - hamarosan lecserélik egy Ausztriában talált használt tárcsás felvonóra, ami 900 ezer dán koronába kerül és ennek beszerzéséhez szintén állami és uniós támogatást szeretnének felvenni.
A bornholmi pályák általában 35-40 napig működnek egy szezonban köszönhetően a hóágyúzásnak és évente átlagosan 2 ezer vendég jön ide síelni. Az egynapos felnőtt jegy 300 koronába - 12 ezer forintba kerül - de ebben az összegben már benne van a felszerelés-bérlés is. A jegyekből szezononként 15 ezer koronás - 600 ezer forintos - bevételre tesz szert a sípálya.