Németország déli részén, München közelében találjuk a világ legnagyobb termálfürdőjét. 14 és fél hektáron terül el, naponta négyezer látogatót fogad. 1999-es megnyitása óta
több mint százmillió eurót invesztáltak a létesítménybe,
amely hatszáz embernek ad munkát. Az Erding termálfürdőben 26 benti és 6 kinti csúszda, 30 szauna, 27 medence és 4000 ágy várja a látogatókat.
A Römerbad (római fürdő) Ausztria első számú termálfürdője, az Alpok egyik legszebb wellnesslétesítménye. Ugyanaz az építész tervezte, Günter Behnisch, aki a müncheni olimpiai stadiont, amely
a háború utáni nyugatnémet építészet szimbólumává vált.
Itt aztán tényleg igaz a szlogen, hogy a sípályáról egyenesen a meleg gyógyvízbe csobbanhatunk.
A havas csúcsok és a gyógyvizes fürdők Meranóban is kéz a kézben járnak. A fürdő gigantikus üvegépületéből tökéletes kilátás nyílik a dél-tiroli hegyvidékre. Letisztult formák, minimalista dizájn és nemes alapanyagok jellemzik Matteo Thun építész munkáját.
Ugyanígy a minőségi – és kizárólag helyi – alapanyagok határozzák meg a belső tér kialakítást is, ahol 26 különféleképpen dekorált teremben kényeztethetjük magunkat fürdéssel, szaunával, masszázzsal, gyógytornával.
Bad Gastein a Hohe Tauern Nemzeti Park területén található, ezer méterrel a tengerszint felett. A Stubnerkogel sípályája közvetlenül a Bad Gastein-i termálfürdő előtt ér véget, úgyhogy itt is dupla élvezet vár azokra, akik a siklást és a gyógyfürdőzést egyaránt kedvelik.
Tizenhét termálforrás látja el a kisváros több mint száz fürdőjét
gyógyvízzel, annyi van belőle, hogy szó szerint még a csapból is ez folyik.
A wallisi Leukerbadban naponta négymillió liter gyógyvíz fakad 65 forrásból. Itt találjuk az Alpok legnagyobb termálfürdőjét tíz medencével, pezsgőfürdőkkel, szaunákkal, gőzbarlanggal, vízicsúszdákkal. A víz 28-43 fokos, a kilátás pedig körös-körül lélegzetelállító. Vasárnaponként
pezsgős reggelit szolgálnak fel,
esténként pedig zenével és fényjátékkal kísért, vacsorával egybekötött fürdőzésben lehet részünk.
Toscana a világ egyik közepe. Az egykori etruszk királyság a reneszánsz és az irodalmi olasz nyelv, Dante, Giotto, Petrarca és Boccaccio szülőföldje. Annyi itt a látnivaló, hogy kevesen keresik fel éppen a termálfürdői miatt, pedig abból is akad errefelé jó néhány.
A leghíresebb éppen a háromszázlelkes Saturniában van, amin cseppet sem csodálkozunk, ha ránézünk a fényképre. Másodpercenként 800 liter 37 fokos víz zubog alá a természetes kőlépcsőkön, majd odalenn eltűnik a nádas között.
Még szerencse, hogy a ’70-es években nem olajat, hanem „csak” meleg gyógyvizet találtak Stájerország keleti részén, Fürstenfeld kisváros közelében. Különben ma olajfúrótornyok csúfítanák el a tájat, azt a negyven hektárnyi területet, ahol ma a Rogner Bad Blumau termálfürdő tekereg, kanyarog, nyújtózkodik.
Tényleg ezt csinálja az épület, ugyanis az extravagáns Hunderwasser tervezte, aki olyannyira nem bírta elviselni az egyenes vonalakat és az egyformaságot, hogy sosem húzott egyforma zoknit a két lábára.
A fürdőépület tetejét nem cserép fedi, fű, fák és bokrok nőnek rajta.
Az ablakok és az ajtók különböző színűek, formájúak, méretűek, a homlokzat hullámzik – mégis az egész komplexum egységes, harmonikus hatást kelt.