Ahhoz képest, hogy a BBC újabban patikamérlegen adagolja a transzneműség és a homoszexualitás, vagy éppen a bőrszín néha túlontúl is reprezentatív megjelenítését, megspékelve az ébredés kultúrájának legszebb darabjaival, elég szépen belegyalogolt Cristiano Ronaldo és a portugálok lelki világába. Nem csoda, hogy John Terry az angol válogatott és a Chelsea egykori kapitánya szégyentelennek minősítette a BBC rossz „tréfáját”.
Mellesleg jól mutatja a portugál csillag elköteleződését, hogy az elhibázott büntető után eleredtek a könnyei, csapattársai vigasztalták. Az igazi elégtételt azonban az jelentette, hogy Portugália – büntetőkkel – továbbjutott. Mellesleg a portugál kapus, Diego Costa három védéssel juttatta tovább csapatát.
A BBC-re a szurkolók is berágtak, a csatorna nem teszi zsebre azt, amit a közösségi térben kapott. Néhány hozzászólást a MailOnline szemlézett:
„A férfiak mentális egészségéről prédikálnak, majd kinevetik Cristiano Ronaldót, amiért a hatalmas nyomás alatt hibázott, majd utat engedett érzelmeinek, a BBC pedig Misstiano Penaldoként gúnyolja.”
„Óriási elismerést érdemel, amiért hibája után a szétlövésben gólt szerzett.”
„A BBC Sporttól ez elfogadhatatlan, szégyelljék magukat!
„Misstiano Penaldo? Ez nem a BBC, ez Twitter-trollkodás.”
A BBC azért tette ki a feliratot, mert – állítólag – a szakértők sokkal keményebbek voltak a játékosokkal szemben, mint korábban. Mindenesetre a fentebb említett John Terry is sírva fakadt Moszkvában, amikor a Manchester United elleni 2008-as BL-döntőben 11-est vétett. Apró érdekesség, hogy Cristiano Ronaldo, akkor még a MU-ban játszott, és a büntetőpárbajban hibázott. Ahogy Terry is, így a Unitedé lett a BL-trófea.
A bírálóknál jóval kevesebben, de néhányan ünnepelték a BBC „szellemeskedését”.
Aki a Misstiano Penaldót kitalálta, annak lovagi címet kell adni”
– írta egyik vicces kommentelő, míg a másik „könnyed humorról” szólt.
A meccs utáni Ronaldo így nyilatkozott:
Ha a családomra gondolok, mindig érzelgős leszek, mert ezek olyan különleges pillanatok, amelyeket nem tudok szavakkal kifejezni. Soha nem félek szembenézni a dolgokkal, néha jól, néha rosszul, de soha nem adom fel.”