A Disney vizsgálja az ügyet"
– mondta egy szóvivő a The Hollywood Reporter (THR) című lapnak.
A hackelésről szóló szóbeszéd hétfőn ütötte fel a fejét, amikor a "Nullbulge" hacktivista csoport magára vállalta a felelősséget. A Nullbulge úgy határozza meg magát, mint "egy hacktivista csoport, amely a művészek jogait védi, és biztosítja a munkájukért járó méltányos díjazást".
A THR szerint a "kiszivárgott információk között szerepel a Disney belső kommunikációjának egy része, képek, bejelentkezési adatok, stúdióinformációk, reklámkampányok és egyéb információk, amelyek szinte mind a Salesforce tulajdonában lévő kommunikációs platformról, a Slackről származnak".
Az incidens a legújabb a kibertámadások sorában, amelyek idén média- és telekommunikációs vállalatokat céloztak meg. Tavasszal a Roku közölte, hogy
több mint félmillió fiókot veszélyeztettek egy adatbetörés során.
Májusban a Ticketmaster tulajdonosa, a Live Nation közölte, hogy támadás áldozata lett, és "bűnöző fenyegető szereplők" a darkweben értékesítették a felhasználói adatokat.
Az incidens nem is jöhetett volna rosszabbkor a Disney számára. Az elmúlt hónapokban a cégen belüli elbocsátásoktól volt hangos a sajtó és a filmjeik sem olyan sikeresek már, mint régebben voltak – köszönhetően a woke-propagandának.