A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
6
Ezüstérem
7
Bronzérem
6

A munkahelyi pszichoterror szedi áldozatait

Vágólapra másolva!
A rendre bántó megjegyzésekkel szembesülő, folyamatosan kibeszélt vagy rendszeresen levegőnek nézett munkatárs nagy eséllyel munkahelyi pszichoterror áldozata. Becslések szerint hazánkban a munkavállalók csaknem 8 százaléka került már méltatlan helyzetbe. Ám a kialakult helyzet felismerése már a vezető felelőssége.
Vágólapra másolva!

Bár nincsenek pontos adatok arról, hány ilyen eset végződik munkahelyváltással, korai nyugdíjazással vagy munkanélkülivé válással, a becslések szerint a munkából való végleges kiesést az esetek csaknem felében az irodai pszichoterror okozza - írja a Népszabadság. Ráadásul a bajt csak tetézi, hogy az érintettek többnyire magukban keresik a hibát, a végsőkig bizonyítani akarnak, miközben vezetők nem ismerik fel a problémát.

Sokan betegállományba menekülnek

Bár a naponta előforduló konfliktushelyzetek természetesek, ám a munkahelyi terror néven emlegetett jelenségek teljesen mások. A áldozatok előbb csak feszült lelkiállapotba kerülnek, aztán rövidebb-hosszabb időre munkaképtelenné válnak. "Meglepően sok helyen rossz a munkahelyi légkör. Ezért az emberek, ha csak tehetik betegállományba menekülnek, nagy a fluktuáció"- magyarázza Kaucsek György, aki kollégájával elsőként definiálta nálunk a munkahelyi pszichoterror fogalmát.

Veszélyben romák, kismamák, elvált nők

A munkahelyi terror nem válogat, ám a tapasztalatok szerint különösen a védtelen, könnyen támadható munkavállalókat - a romákat, a kisgyermekes anyákat, az elvált nőket - veszélyezteti. Az egyébként is hátrányos helyzetű munkavállalók hatszor gyakrabban válnak munkahelyi lelki terror áldozatává, mint a többséghez tartozók, de a tisztázatlan munkaköri leírások, a feszített munkatempó és a stressz miatt is könnyen válhat valaki bűnbakká. Az elmérgesedett helyzetet gyakran csak munkahelyváltással lehet felszámolni.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!