Az amerikai Time magazin George W. Busht választotta az év emberének, elismerve ezzel, hogy az amerikai elnök minden akadályt könnyedén vett az idén. Az amerikai elnök kérlelhetetlen vezetési stílusa és meggyőző választási győzelme révén került az élre az Év embere titulus jelöltjei között.
George W. Bush négy évvel ezelőtt, a 2000. évi elnökválasztás után is a magazin címlapjára került az Év embereként, azt követően, hogy a Demokrata Párt jelöltjével, Al Gore-al szemben - hajszállal ugyan - de sikerült bejutnia a Fehér Házba, annak ellenére, hogy számszerűleg kevesebb szavazatot kapott vetélytársánál. A lap ironikus hangvételű cikkben indokolta meg, miért Bush lett az év embere.
A Time szerint Bush olyan politikus, aki mindig többet beszélt arról, hogy hogyan kellene a dolgokat csinálni, mint arról, hogy mit fog tenni. A lap szerint Bush megígérte, hogy egyesíti az országot és a világot, de az ellenkezője történt. Szerintük Bush megígérte, hogy változtatni fog korábbi stílusán, de a közbeszéd még durvább lett.
Az olvasók egy része nyilvánvalóan elégedetten fogadja majd a döntést, de lesznek - nem kis számban - olyanok is, akik csak sóhajtoznak majd a hír hallatán - írta a lap szerkesztője. Azt azonban azoknak is kel kell ismerniük, akik a választáson nem rá szavaztak, hogy ő az elmúlt ötven év egyik legbefolyásosabb elnöke - tette hozzá.
Bushnak a fekete szavazatok kisebb százalékát sikerült megnyernie, mint bármelyik korábbi republikánus elnök - írja a Time. A kritikusok szerint Bush a feketék szavazatainak száz százalékát szerezte meg éppen ott, ahol szüksége volt rá: a legfelsőbb bíróságon, ahol nemrég kimondták, hogy ő az amerikai választások nyertese. Sokak szerint a floridai fekete szavazók szavazatainak nagy részét nem számolták meg. A Time magazin szerint Bushnak, bár a választást megnyerte, a tiszteletet még ki kell vívnia. A sikeres újraválasztási kampány után Bush nemsokára leteszi az esküt.
A Time magazin jelöltjei között volt George W. Bush mellett Karl Rove, az elnök befolyásos politikai tanácsadója, Michael Moore filmrendező (a Fahreinheit 9/11 című, Busht bíráló, s Amerikában nagy port felvert film rendezője), valamint Mel Gibson színész, filmrendező, akik ebben az évben a Passió című filmjével hívta fel magára a figyelmet.
A tekintélyes magazin 1927-ben választotta meg első ízben az Év Emerét, aki abban az esztendőben Charles Lindbergh lett, aki első ízben repülte át az Atlant-óceánt. Voltak a Time-nak "kevésbé népszerű", legalábbis a történelem által a későbbiekben aligha igazolható döntései is: 1938-ban Adolf Hitler, 1939-ben és 1942-ben Joszip V. Sztálin, 1979-ben pedig Ruhollah Homeini nyerte el a címet.