Első felesége, Sue tájékoztatása szerint Hudson egy londoni kórházban halt meg rövid betegséget követően. Hudsont három közeli hozzátartozója, Sue, mostani felesége Maryam és fia, Thomas gyászolja.
Hudson az 1960-as évek végén és az 1970-es években reklámfilmeket készített, később dokumentumfilmezésbe fogott, ideértve az argentin Juan Manuel Fangio legendás autóversenyző életrajzi filmjét is.
Első játékfilmes rendezése, az 1924-es nyári olimpia két brit rövidtávfutójának kihívásait megfilmesítő Tűzszekerek című filmje 1981-ben
négy Oscar-díjat is nyert, köztük a legjobb film és forgatókönyv elismerését, de Vangelis úttörő muzsikáját is Oscarral jutalmazták.
A Tűzszekerek emellett még (csak a legfontosabbakat kiemelve) három BAFTA-díjat nyert, Cannes-ban megkapta az ökumenikus zsűri díját és Ian Holm is színészi díjat kapott, ez lett a legjobb külföldi film a Golden Globe-gálán, az Oscar-jelölt Hudsont pedig Torontóban választották a legjobb rendezőnek.
Hudson további filmes sikerei között szerepel az 1984-es Tarzan, a majmok ura. Ugyanakkor nem minden alkotása hozott számára elismerést, az amerikai függetlenségi háborúról készített 1985-ös, Al Pacino főszereplésével készült Amerika fegyverben például nem volt kasszasiker, de a kritika is rosszul fogadta - igaz, a rendező még nem volt kész az elképzeléseinek megfelelő végső változattal, amikor a stúdió forgalmazásba küldte a filmet.
A 86 éves korában meghalt rendező továbbá olyan játékfilmeket rendezett, mint a Cannes-ban bemutatott Bukott angyalok (1989), az Élet a birtokon (1999) és a szintén Cannes-ban (zárófilmként) vetített Álom Afrikáról (2000). Utolsó filmjét 2016-ban mutatták be, az Altamira felfedezése főszereplője Antonio Banderas volt.