A magángépek tehetős tulajdonosai illetve bérlői általában hozzászoktak a luxus életmódhoz. Nem csoda, hogy megkülönböztetett bánásmódot várnak a magánrepülőgépek fedélzetein is.
Ráadásul, ahogy nemrég kiderült, még a repülőgép személyzetével és a pilótával kapcsolatban is meglehetősen szokatlan igényeket, elvárásokat támasztanak, mindemellett néha botrányosan viselkednek a gazdag utasok. Egy magángépeken szolgáló pilóta, illetve egy utaskísérő is hajlandó volt nyilatkozni a meglehetősen különc ügyfeleik utazási szokásairól, kéréseiről, a luxus közlekedési forma fedélzetén zajló életről.
Egy magángép női pilótája elmondta, hogy ügyfeleitől számtalan furcsábbnál furcsább kérés érkezett feléje. Ilyen volt például, hogy
az utasok hangulatának feldobása érdekében meg kellett táncoltatnia a gépet.
Egy másik alkalommal az utasok a stewardess közvetítésével megkérték a pilótát, hogy hagyja el a fülkéjét és táncoljon velük az utastérben. A férfi ügyfelek ugyanis mindig izgalomba jönnek, ha nő vezeti a magángépet.
A stewardess-ek a furcsa kéréseknek is eleget tesznek, például amikor arra kérik őket, hogy minden utast kössenek be a fedélzeten - beleértve egy kiskutyát is.
A beszámolók szerint a legfurcsább kérés a személyzet felé az volt, hogy
ne nézzenek az utasok szemébe, és ne is álljanak szóba velük.
Így minden nélkülözhetetlen kommunikáció a személyi asszisztens közvetítésével valósulhatott meg.
A magángépek világában további érdekességet jelent, hogy nem csak tehetős hírességek vagy uralkodók utaznak ilyen gépeken. Egyáltalán nem számít kirívó esetnek, hogy ilyen gépeken bűnözőket is szállítanak. Egy alkalommal egy magángép pilótájának
Ausztráliában kellett felvennie egy foglyot, akit az Egyesült Államokba küldtek kiadatásra.
A bűnözőt három rendőr kísérte a géphez, amit a pilóta "kissé idegesítőnek" talált.
Az iparágban dolgozóknak arra is nagyon ügyelniük kell, nehogy kompromittáló helyzetben lássák utasaikat. Ezt jól példázza az alábbi megtörtént eset: egy út során az egyik stewardess észrevette, hogy felvillant a személyzetet hívó vörös lámpa. Ezért benyitott abba a kabinba, ahol elvileg őt hívták. Mint kiderült azonban, nem szándékosan és nem is kézzel nyomták meg ezt a gombot, ugyanis az utasok félreérthetetlen helyzetben voltak, a hívógomb pedig véletlenül nyomódhatott meg.
A nyilatkozó pilóta elmondta, hogy a repülőgépek fedélzetén rendszeresek a bulik, amik többnyire vad orgiákba csapnak át. Sokszor a leszállás idejére sem józanodnak ki az utasok, akiket így a személyzet segít le a gépről.
A pilóta szerint a repülőgépének bérlése óránként 3.200 és 6.400 font közötti összegbe kerül, ami azt jelenti, hogy egy
Londonból New Yorkba tartó út körülbelül 80.000 fontba kerül, azaz mintegy 35 millió forintba került magángépen, ha a díjakat és az ellátást is figyelembe vesszük.
Több ügyfél is van, akik havi rendszerességgel akár 800.000 fontot is költenek a légi közlekedésre.
Bár a vendégek olykor ellenszenves viselkedéséhez bitzonyára sokszor mérhetetlen türelem kell, a stewardess-ek legalább busás borravalóra számíthatnak, amely egyetlen járat esetében elérheti az 1500 fontot.
Forrás: Daily Star