Az angolai Lulo hordakékbánya 2015-ben kezdte meg kereskedelmi termelését. A hordalékbányák olyan bányaipari létesítmények, ahol a víz és a szél által hordott talajrétegekben keresnek értékes nyersanyagokat, aranyat, vagy épp drágaköveket. Ezért hordalékbányákat olykor folyók ártéri területein nyitnak. A kitermelés célja ezeken a helyeken az, hogy ne kelljen az alsóbb talajrétegeket megbolygatni a keresett nyersanyagokért.
Úgy tűnik, a Lucapának most különösen szerencséje volt: négy gyémántot tartalmazó kollekcióért kapott a cég rekordösszeget, 17 millió dollárt. A négy eladott gyémánt 41, 123, 208 illetve 235 karátos.
A cég vezetője közleményében elégedettségét fejezte ki a sikeresen lebonyolított értékesítés kapcsán. Egyúttal jelezte, hogy az érdekeltségükbe tartalmazó Lulo és egy másik afrikai bányaterület
globálisan is azok közé a bányák közé tartozik, amelyek karátjaiért a legtöbb pénzt hajlandók fizetni a piaci szereplők.
Mivel a világ egyik legnagyobb gyémántfelvásárlója, India bejelentette, hogy újraindítja nyersgyémánt importját, ezért a cégnél abban bíznak, hogy 2024-ben stabil piaci árakon sikerül értékesíteniük az afrikai bányákból kiemelt gyémántjaikat.
Az ausztrál vállalat a gyémántipar egyik fontos szereplője, és a 100 karátosnál nagyobb gyémántok egyik legfontosabb beszállítója. Ahogy az Origo megírta, az angolai Lulo bánya pedig különösen fontos a cégnek. Például 2021-ben egy 113 karátos követ emeltek ki onnan, ami a lelőhely történetének tizenhetedik, 100 karátnál nagyobb köve volt. 2022 nyarán pedig egy 170 karátos rózsaszín gyémántot találtak ott, olyan leletet, amire 300 éve volt utoljára példa.