Aki kicsit is képben van a Halálos iramban című mozifilm-sorozattal kapcsolatban, biztosan a narancsszínű Toyota Suprát említené elsőként, ha megkérnék, hogy nevezzen meg emlékezetes autókat a népszerű franchise-ból.
A Paul Walker által játszott rendőr, Brian az első részben romos állapotból építette újjá a filmbéli Suprát,
amely aztán egy Ferrari F355 Spiderrel utcai versenybe is keveredett. A látványos fináléban pedig még a Vin Diesel által vezetett Dodge Chargerrel is összemérte az erejét.
A filmben összesen nyolc (!) darab Toyota Suprát használt a stáb, ezek közül az egyik makulátlan állapotút fogják hamarosan elárverezni Amerikában. A Barrett-Jackson aukciós oldalán kalapács alá kerülő példány az első, 2001-ben készült Halálos iramban (The Fast and the Furious) című filmben, valamint a 2003-as Halálosabb iramban (2 Fast 2 Furious) című folytatásban is feltűnt, amiről hiteles dokumentáció tanúskodik az aukciós ház leírása szerint.
A második részben aranyszínűre átfényezve volt látható, és akkor már nem Paul Walker, hanem a Michael Ealy által játszott Slap Jack karaktere vezette egy utcai verseny során. Mindkét filmre az az Eddie Paul építette át az árverésre kerülő Suprát, aki a Halálos iramban franchise-on kívül még számos hollywoodi szuperprodukció, így a Hazárd megye lordjai, a Grease, a Taxi, az XXX és a Tolvajtempó című filmek autóiért is felelt.
A Halálosabb iramban után Paul visszaalakította a Suprát az első részben használt optikára, így az ismét
a Lamborghini Diablóról származó Candy Orange színben pompázik,
és a „Nuclear Gladiator" grafikák is visszakerültek az oldalaira, természetesen a tuningalkatrész-gyártó cégek logóival együtt. Egyébként nemcsak a fényezése és a matricázása különbözteti meg a gyári Supráktól a filmes autót, hanem Bomex optikai csomag, a Toyota Racing Development stílusában készített motorháztető, az alumínium ARP hátsó szárny és a 19 colos Dazz Motorsport Racing Hart M5 felniszett is.
Mivel a forgatáson belső felvételek is készültek az autóról, a műszerfalat és az üléseket sem hagyták érintetlenül. Számos kiegészítő műszer néz farkaszszemet a vezetővel, a gyári hifi helyére egy nagyképernyős fejegységet építettek be, az ülések és az ajtók kék Alcantara kárpitozást kaptak, a légzsákos gyári kormány helyére pedig egy filigrán Momo Racing sportkormány került.
Aki arra számít, hogy a motorháztető alatt egy 800-1000 lóerő körüli teljesítményre felhúzott 2JZ-GTE motort talál, azt sajnos ki kell ábrándítanunk: a háromliteres, sorhatos, ikerturbós motort – bár köztudottan rendkívül jól bírja a tuningolást – gyári állapotban hagyták a filmesek, így
az amerikai specifikációnak megfelelően 325 lóerőt teljesít.
Persze így sem lassú vele a Supra, 0-60 mérföld/h-ra (97 km/h) 4,8 másodperc alatt gyorsul fel, a végsebessége 155 mérföld/h (250 km/h).
A Barrett-Jackson aukcióján, Las Vegasban, június 19-én valaki 550 ezer dollárt, azaz 164 millió forintot fizetett az autóért, amely így minden idők legdrágább Suprája lett.