Mi mindenre figyeljen terhesség során, hogy csökkentse a trombózis esélyét?
Jó hír, hogy megfelelő életmóddal jelentősen csökkenthető a trombóziskészség, a tormbózis és súlyos szövődményeinek kialakulása megelőzhető.
Jó hír, hogy megfelelő életmóddal jelentősen csökkenthető a trombóziskészség, a tormbózis és súlyos szövődményeinek kialakulása megelőzhető.
Az állapot mielőbbi beavatkozást igényel, hiszen az elzáródás hatására a májsejtek pusztulnak, valamint fokozza a vérnyomást az érintett vénában és ágaiban.
A leggyakoribb látópálya betegségek a látópálya hátsó, legyezőszerűen szétterülő szakaszán történő keringés károsodások (stroke, agyvérzés).
Véralvadásgátló kezelés szükséges várandósság során, ha a kismamának már volt trombózisa, vagy öröklött trombózis hajlama van.
Nagyon fontos a részletes kivizsgálás is hiszen ha szokatlan helyeken alakul ki a trombózis úgy könnyen lehet hogy valamilyen trombofília (akár egyszerre több) váltotta ki a problémát
A tromboflia meglétét biztosra csakis vérvizsgálattal lehet megmondani, ám vannak olyan jelek, melyek esetén érdemes elvégeztetni a vizsgálatot.
A 7 napos Holter EKG viselése mellett éppúgy lehet végezni a mindennapi tevékenységet, mint normál esetben.
A kórházi tartózkodással nem ér véget a terápia, a gyógyuláshoz, felépüléshez idő kell.
Fontos figyelnie a jelentkező tünetekre, mert a tágult, pangó vénák akár súlyos szövődményeket is okozhatnak: mélyvénás trombózist, valamint tüdőembóliát.
Szívbetegeknek kifejezetten érdemes az orvosuk tanácsát kikérni az aklimatizálódáshoz.