Andrew Wardle népszerű a nők között. Saját bevallása szerint - amelyet a The Sun című brit napilappal osztott meg - több mint száz nővel aludt már, miközben titkát, miszerint pénisz nélkül született, az alkalmi barátnőknek csak az ötödével osztotta meg.
A most 39 éves férfi egy ritka rendellenességgel született. A nyitott, hasfalon kifordult vagy ektopikus húgyhólyagnak nevezett kórkép (latinul ectopia vagy exstrophia vesicae) lényege, hogy a húgyhólyag abnormális helyen, részben a testen kívül helyezkedik el. Ez azért következik be, mert a magzati fejlődés során a hasfal nem záródik rendesen, és a húgyhólyag kitüremkedik. A rendellenesség 40 ezerből egy esetben fordul elő, és általában rendkivül kisméretű pénisz társul hozzá, de a brit férfi esetében a pénisz teljesen hiányzik, miközben a heréi megvannak (20 millióból egy férfi születik ilyen problémával.)
A világ egyik legritkább műtétje
Gyerekkorában több mint egy tucat műtétet hajtottak végre rajta, amelyekkel helyére tették húgyhólyagját, valamint mesterséges húgyvezetéket kapott, így normálisan tud vizelni. A The Sun cikke szerint a megnyerő külsejű férfi dolgozott bárpultosként, séfként, biztonsági őrként. Bár a nők ragadtak rá, a hiányzó férfiassága rengeteg lelki kínt okozott számára, egyszer öngyilkosságot is megkísérelt. Egyébként a rendellenesség miatt anyja, aki nagyon fiatalon, 17 évesen hozta világra, úgy döntött, hogy inkább örökbe adja. A fiú egy nagyon befogadó és elfogadó családhoz került.
Annak reménye, hogy egyszer ő is élhet normális szexuális életet, családot alapíthat és gyereket nemzhet, akkor támadt fel benne, amikor két éve hallott egy rendhagyó operációról. Ennek során egy ugyancsak 40 év körüli férfi kapott új hímvesszőt, miután hatévesen egy balesetben pénisze menthetetlenül roncsolódott. A London University College specialistáinak beavatkozása tehát nem újdonság, de rutinműtétnek sem nevezhető, világszerte ritkán végzik. Ráadásul az eddigi műtéteket olyan pácienseken végezték, akiknek baleset, péniszrák, vagy egyéb ok miatt amputálni kellett a hímvesszőjét. A beavatkozás nagyon hasonlít a nemváltoztató műtéthez is, nagy különbség azonban, hogy a péniszt kapó nők gyereket nemzeni biztos nem tudnak, míg a férfiaknak, ha legalább egy heréjük működőképes, van rá esélyük, hogy saját gyermekük lehet.
Így épül az új pénisz
A péniszhez szükséges bőrfelületet a páciens saját alkarjáról veszik. Nem csak egy nagy, vékony bőrfelületet metszenek ki, hanem az alatta lévő szöveteket (érhálózattal és idegekkel együtt) is eltávolítják. Kiveszik továbbá az orsócsonti artériát, amelyet aztán a herezacskó alá helyeznek, hogy vérrel lássa el a majdani péniszt.
Ezt követően a kimetszett bőrt rolószerűen felcsavarják, és péniszt formáznak belőle. Az eljárás során az egyik leggyakoribb komplikáció, hogy a bőrszövet hamar elhal, a másik, hogy a szöveteket a szervezet mégis kilöki. További probléma, hogy az a terület az alkaron, ahonnan a bőrt eltávolították, örökre heges maradhat.
A következő műtét során a hólyagot össze kell kötni a pénisszel, hogy a páciens normálisan tudjon vizelni. Végül az utolsó műtét biztosítja, hogy a pénisz tudjon merevedni, illetve hogy az illetőnek legyen ejakulációja. Mivel az alkarból kimetszett bőr nem képes a merevedésre, ezért azt egy beültetett protézis segítségével oldják meg. Erre az egyik megoldás, hogy egy néhány hengerből álló képlékeny protézist építenek a péniszbe. A másik esetben egy felfújható implantátumot ültetnek be, amelybe sós vizet pumpálva érhető el az erekció. Végül ahhoz, hogy az ejakuláció is végbemehessen, a heréket is össze kell kötni a pénisszel. Ha ez is kész, a páciens elvileg nemzőképes.
"Soha nem gondoltam, hogy valaha eljön a nap, hogy műkődő péniszem legyen. Még most is alig hiszem el, hogy van rá remény" - nyilatkozta a műtétekre várva Wardle a brit The Sun napilapnak.