Fiatal színészből egy jó maszkmester könnyen varázsolhat idősebb karaktert, de ennek fordítottjára még ő sem lehet képes. A megereszkedett bőrt már nem lehet feszessé és fényessé varázsolni, ezért ha egy figura több életkorát kell megjeleníteni a vásznon, a rendezők inkább több színészre osztják a szerepet - vagy a fiatal főszereplővel játszatják végig.
Robert Zemeckis változtatott ezen a gyakorlaton. Kedvenc színészétől, Tom Hankstől semmi pénzért nem válna meg - és ha kell, milliókat költ a fiatalítására. Miután közösen sikerre vitték a Forrest Gump és A számkivetett című filmeket, most újra együtt dolgoznak a The Polar Express című produkcióban.
A film főszereplője egy kisfiú, aki nem hisz a Karácsonyban. Egy nap azonban barátjával egy mesebeli gőzmozdonyon találja magát, amely az Északi-sark felé tart. Az álombeli utazás fontos szereplője a masiniszta, akit Hanks alakít. A cselekmény egyes jeleneteiben visszaemlékszik fiatalságára, és a vásznon megelevenednek az emlékképek.
Robert Zemeckis rendező nem szerette volna Hankset egy fiatal színésszel helyettesíteni ezekben a jelenetekben, ezért úgy döntött, hogy a legmodernebb számítógépes technikát veszi igénybe. A döntés nem szokatlan a részéről, hiszen a Forrest Gump-ban is újításnak számított, amit a számítógépes trükkökkel létrehozott.
Ezúttal egy évnyi előkészületet igényelt, hogy a szakemberek megvalósítsák az álmát. Elkérték Tom Hanks fiatalkori fotóit, és azok alapján próbálták rekonstruálni a színész 30 évvel ezelőtti arcberendezését, izmait, bőrét. Az eredménnyel legkorábban 2005-ben találkozhat a közönség, ekkorra tervezik ugyanis a The Polar Express bemutatását.