A film rendezője, Hsziao Feng, aki nyolc évig dolgozott a produkción, szerdán a kínai Weibo közösségi oldalon közzétett üzenetében fakadt ki a premier törlése miatt. Mint írta, nem számítanak a tények, sem az ártatlanságuk, sem a befektetett pénz, mindez
nem segít a dolgok megtartásában, ideje elengedni
A második világháborús film, amelynek Mel Gibson volt a látványtervezője, 65 millió dolláros (18 milliárd forintos) költségvetésből készült és kasszasikert vártak tőle.
Olyan színészekkel forgatták, mint a kínai szupersztárnak számító Fan Ping-ping és Lui Je, Bruce Willis, Adrien Brody, valamint a hongkongi Nicolas Tse.
A film premierjét eredetileg augusztusra tűzték ki, de azt követően, hogy Fan nyáron hirtelen eltűnt a nyilvánosság elől, miután adócsalással vádolták meg a hatóságok, október 26-ra halasztották a bemutatót.
Fant és az általa irányított cégeket október elején 883 millió jüan (36 milliárd forint) befizetésére kötelezték az elmaradt adók, bírságok és büntetések rendezésére. A három hónap után előkerült színésznő pedig nyilvánosan bocsánatot kért.
A kínai hatóságok a közelmúltban kezdtek el nyomozni olyan hírességek után, akik gyaníthatóan nem valós bevételeik után adóztak. Néhány filmsztár esetében felmerült, hogy munkáinál két szerződést kötöttek, az egyik tüntette fel a valódi bevételüket, de egy másikat nyújtottak be a hatóságoknak, amely kisebb összegről szólt.
Fan számos hollywoodi filmben, köztük a Vasember 3. és az X-Men: Az eljövendő múlt napjai-ban is szerepelt.
A Beijing News kínai hírportál szerint az Air Strike valószínűleg előbb-utóbb mégis eljut a mozikba, bár új forgalmazási dátumot még nem közöltek az illetékesek.