Nolan a The Hollywood Reporternek nyilatkozva nem részletezte, hogy pontosan mit robbantott a filmben, de azt hangsúlyozta, hogy nem használtak számítógépes trükköket (CGI).
Nagyon tetszetős látványt kínál a CGI, biztonsági játszma, és mi ezt mindenképpen el akartuk kerülni – mondta a filmes lapnak. – Azt mondtam, hogy ne akarjunk tetszetősek lenni, mert az atom bár gyönyörű, végtelenül fenyegető
Bár Nolan e tekintetben nem bizonyult közlékenynek, a trükkcsapat főnöke, Andrew Jakcson egy másik interjúban elárulta, hogy az atombomba detonációjának elviselhetetlenül vakító fényességét magnéziumpor berobbantásával érték el, amihez
nagy mennyiségű propán-bután begyújtása szolgáltatta a tűzgolyót.
Nolantől egyébként nem idegenek a hajmeresztő megoldások, például a saját lányát kérte fel ahhoz a jelenethez, amely az atomtudós egyik rémálmát jeleníti meg: egy fiatal nőnek leolvad az arca az atomrobbanás hatására.
A 22 éves Flora Nolan, aki maga is filmesnek készül, szerepelt már édesapja korábbi produkciójában, a Csillagok közöttben, és most is nagy örömmel vállalkozott az ezúttal horrorba illő szerep eljátszására.
A rendező nagyszerű élménynek nevezte, hogy kísérletező kedvű lánya olyan csodálatos könnyedséggel lényegült át a jelenetben, ahol szintén kizárólag analóg trükköket használtak digitális technológia helyett.
Az Oppenheimer , amelyben Szilárd Leó szerepében Haumann Máté látható, július 20-án érkezik a magyar mozikba.