A kiszürkített anyagok a cikksorozat adott részeinek megjelenésekor válnak majd megtekinthetővé.
Egy Huszár-telepi, mindössze harmincnyolc éves nagymama mesél magáról és családjáról, arról, honnan kerültek a telepre, és hogyan érzik ott magukat.
Élet és prostitúció a Huszár-telepen az ott élő nagymama szemszögéből, és egy fiatal huszártelepi pár tervei és reményei, valamint tapasztalataik a stricikről.
Egy Zürichbe kijáró családanya, Ildikó és férje mesélnek arról, hogyan jutnak ki és dolgoznak ott a lányok, az oktatás fontosságáról pedig egy Huszár-telepen született, most az ottani általános iskolában pedagógiai asszisztensként dolgozó cigánylány mondja el a véleményét.
Egyik lánya iskolájában anyák napi dalt énekelnek Ildikónak. Életképek a család mindennapi életéből.
Ildikó mesél életéről, férjéről, és arról, hogyan került ilyen helyzetbe a család. Tomi is elmondja a magáét, végül a nő tényleg megindul Zürichbe.
Ildikó története folytatódik a Langstrassén és a Shilquai-n, Zürichben.
A negyedik kerületi Langstrasse és Schöneggstrasse környékén tilos a prostitúció, de erre sokan fittyet hánynak; epizódok a Sihlquai-n, az utcán dolgozó lányok életéből; az utcai prostituáltakat segítő szociális szolgálat, zürichi önkormányzat által létrehozott Flora Dora információs estje és kisbusza, valamint egy lakás, amit több lány bérel együtt.
Ildikó egy társasjátékkal a gyerekeknek, némi pénzzel, fáradtan hazatér családjához.
Egy idősebb Huszár-telepi nő története, aki tizenöt éven át dolgozott prostituáltként, járt Svájcban is, és ült is másfél évet.
(A cikksorozat létrejöttét a Robert Bosch Alapítvány támogatta a "Journalisten vor Ort" program keretében.)