A Komszomolszkaja Pravda című orosz lap beszámolója szerint a tulajdonos korábban 500 ezer dollárral is megelégedett volna, de a nagy érdeklődésre való tekintettel, az értékesítéssel megbízott ingatlanügynökség lebeszélte az áron aluli eladásról.
Tévedés azt hinni, hogy a vevő ezért a pénzért úszómedencés luxusvillát kap: 156 négyzetméteres, 4 szobás, erősen felújításra szoruló lakásról van szó, a moszkvai Kutuzov sugárút 26. számú házában. A drága moszkvai belvárosban is kiugrónak számító vételárat az előkelő előtörténet miatt kell megfizetni: az elegáns belvárosi lakóházban volt Andropov elődjének, Leonyid Brezsnyevnek, és a szovjet politikai, tudományos, művészeti elit több reprezentánsának otthona is.
Ugyanazon a környéken egy hasonló lakást egyébként mintegy 400 ezer dollárért lehet megvásárolni. Igaz, a leendő tulajdonos nagy valószínűséggel túlélne egy atomtámadást is, a főtitkári lakásból ugyanis lépcső vezet az atombiztos moszkvai metróba, ahol annak idején vészhelyzetben külön szerelvény várta volna a főtitkárt és családját.
Az ingatlanban egyébként nincs különösebb luxus, egy bankettek lebonyolítására is alkalmas díszes helyiség kivételével szemtanúk szerint inkább szállodai apartmanra emlékeztet az egykori kommunista világhatalom vezetőjének otthona. Ez egyébként nem véletlen: a 26. számú ház lakásaiban az 1950-es évek elején a szocialista országok vezetőit helyezték el moszkvai látogatásaik során. Brezsnyev ugyancsak moszkvai tartózkodásaira kapott itt lakást, még dnyepropetrovszki első titkárként, de annyira megszerette a házat, hogy ott maradt azután is, hogy a Szovjetunió élére került. Unokája és családja ma is a ház lakója.
Jurij Andropov még KGB-főnökként költözött be a 6. emeleti lakásba, és ott is lakott élete végéig. Halála után özvegye élt a lakásban, elhunyta után azonban fiúk nem kapta meg a lakást. Az ingatlan végül Petrov tulajdonába került, de a Moszkva melletti villájában élő művész saját bevallása szerint még egy éjszakát sem töltött el ott, a lakást édesanyjának engedte át. Az idős hölgy viszont a közelmúltban elhunyt, és Petrov az értékesítés mellett döntött.
A ház lakói egyébként javarészt kicserélődtek az elmúlt évtizedben: főleg a mai elit képviselői, vállalkozók, menedzserek népesítették be az újonnan épített moszkvai luxus-lakóingatlanoknál egyébként jóval szerényebb körülményeket biztosító épületet. A veterán lakók közé tartozik viszont Andropov egykori szomszédja, Vlagyimir Dolgih, a szovjet kommunista párt központi bizottságának egykori, a Norilszkij Nikkel nagyvállalat igazgató tanácsának jelenlegi tagja. Elbeszélése szerint a színvonal nem esett a házban, meg van elégedve az új lakókkal, akik kulturált, tisztelettudó emberek.
A ház két neves lakója közül egyébként már csak Andropov nevét hirdeti emléktábla a ház falán, Brezsnyev domborművét eltávolították az 1991-es változások után.