A segélyben részesítendő országok között van Magyarország mellett Lengyelország, Csehország, Románia, Szlovákia és Szlovénia is. Magyarországnak, Lengyelországnak és a Cseh Köztársaságnak a terv egyaránt 15-15 millió dollárt irányoz elő.
A legnagyobb összeget Izrael és Törökország kapja a kongresszus által még jóváhagyásra váró tervezet szerint.
Izrael 1 milliárd dollár közvetlen katonai segélyben részesül, valamint 9 milliárd dollárra kapna kedvező feltételekkel hitelgaranciát, hogy átvészelje az Irak elleni háború gazdasági megrázkódtatásait. Washington kiemelt fontosságúnak tartja Izrael távolmaradását az iraki háborútól.
Törökország ugyancsak 1 milliárd dolláros gazdasági segélyt kap a háború hatásainak az enyhítésére, annak ellenére, hogy megtagadta azt a washingtoni kérést, hogy az amerikai haderők a területén át felvonulva megnyithassák az északi frontot. Ha Ankarában a parlamenti szavazás másként alakult volna, akkor ez a csomag most 6 milliárd dollár közvetlen segélyről és 24 milliárd dolláros kölcsönről szólna. Washington a most felajánlott 1 milliárd dolláron kívül még 8,5 milliárd dollárt biztosítana közvetlen kölcsönök vagy kölcsöngaranciák formájában.
Jordánia 700 millió dolláros gazdasági, valamint 406 millió dolláros katonai segélyt kap. Egyiptom 300 millió dollár segélyben részesül. Pakisztán számára 175 millió dollárt irányoztak elő a határ biztosítására, valamint repülőgépek és radarrendszerek vásárlására. Afganisztán a terv szerint 127 millió dollárt fordíthatna a terrorizmus elleni harcra, 170 milliót pedig az afgán nemzeti hadsereg megteremtésére. Kolumbiát 34 millió dollárral segítenék a kábítószer-csempészés és a terrorizmus elleni harcban. Ezen kívül a Bush -tervezet 90 millió dollárt juttatna Bahreinnak, 61,5 millió dollárt Ománnak, és 30 milliót Dzsibutinak.
A Reuters értékelésében megjegyzi, hogy a tervezetben olyan országoknak nyújtandó segítség is szerepel, (Afganisztántól, Kolumbián és a Fülöp-szigeteken át Szlovákiáig) melyek nem tekinthetők az úgynevezett koalíció tagjainak.
A szenátus megajánlási bizottságának egyik demokrata párti személyisége, Robert Byrd a háborús költségvetés kapcsán "fejőstehén koalícióról" beszélt, amelyben az Egyesült Államok a tehén.