A hirdetés első részében a Humet elnöke az adóhivatal elnökének üzen, amely szerint Király László "kiváló érzékkel megoldotta, hogy az ominózus 'vecsési számlagyár' ügyben senki se láthasson tisztán és a Humet Rt. menedzsmentje egy 200 milliós adófenyegetettség kimondott, de meg nem erősített vádjával küszködve élje, dolgozza végig a legutóbbi esztendőt."
Civin a hirdetés többi részében a cég részvényesit inti óva attól, hogy alacsony áron eladják a papírjaikat, mert szerinte, "ha most 10-20 centnek megfelelő áron történő eladáson gondolkodnak, (...) hozzájárulnak ahhoz, hogy egy spekulánscsoport többmilliós profitot realizáljon...". A hitelezőkhöz szólva a Humet elnöke kijelenti, hogy a részvénycsere folyamán keletkezett, részvényenkénti 36 forintos követelésük jogszerű, s a kérdés csak az: adnak-e esélyt a Humetnek és önmaguknak, hogy hozzájussanak jogos követelésükhöz.
Részvénycsere felvásárlási ígérettel
A Humet Rt. 2002. október 1-jei hatállyal 15 forintról 150 forintra változtatta részvényei névértékét. A társaság egyben vállalta, hogy a cserére be nem nyújtott részvényeket darabonként 36 forintért visszavásárolja. A részvényesek tavaly az alaptőke 82,5 százalékának megfelelő részvényt becseréltek. A többi papír tulajdonosa érvényesítheti követelését. Az rt. a követelés bejelentésétől számított 6 hónapon belül vállalta a fizetés teljesítését, azonban március végén a cég igazgatósága bejelentette, hogy nem tudja időben kifizetni a részvényeseket. A Humet ilyen jellegű tartozása összesen 130 millió forint.
A társaság a 2002. évet több mint 600 millió forint mérleg szerinti veszteséggel zárta, mérlegfőösszege pedig 467,8 millió forint volt a közgyűlés elé terjesztendő éves beszámoló szerint. Saját tőkéje a 465 millió forintos jegyzett tőke kétharmada alá, 250,5 millió forintra apadt.