Bár az ÁSZ elnöke a szabályzattervezetről csak tájékoztatta a bizottságot, mind a kormánypárti, mind pedig az ellenzéki képviselők támogatásukról biztosították. Kovács Árpád kiemelte: a 200 millió forint fölötti jegyzett tőkével rendelkező, többségi állami befolyással bíró társaságok fb-elnökének személyére az ÁSZ tesz javaslatot.
Az ÁSZ elnökének tájékoztatása szerint, hogy a szervezetet ne vádolhassák személyi vagy politikai részrehajlással, nyilvános pályázatot írnak ki az fb-elnökjelölti, -elnöki névjegyzékbe, adatbankba való bekerüléshez. A Magyar Közlönyben még június folyamán megjelenő pályázatra az fb-elnöki tisztségre elhivatottságot érző és az egyéb feltételeknek megfelelő személyek jelentkezhetnek.
A megüresedett fb-elnöki poszt betöltésére a megkereső gazdálkodó szervezet igényének beérkezése után az ÁSZ háromtagú bírálóbizottsága - a cég tevékenységének és a pályázók szakmai életútjának, kvalitásainak figyelembevételével - az adatbankból kiválaszt több alkalmas személyt. A bírálóbizottság ezután elküldi véleményét az ÁSZ főtitkárának, aki dönt a jelölt személyéről és erről értesíti a céget.
Kovács Árpád közölte: a szabályzat az ÁPV Rt., az MNB és az MFB könyvvizsgálójának kijelölésére is vonatkozik. Emlékeztetett arra, hogy mintegy 200 olyan cég van, melynek fb-elnökét az ÁSZ-nak kell kijelölnie, ám a cég tulajdonosának jogában áll azt elutasítani, mivel a számvevőszéknek nem kinevezési, csak jelölési jogköre van. Az ÁSZ elnöke szerint a pályáztatással kapcsolatos költségeket az üvegzseb-törvény végrehajtására előirányzott, mintegy 180 millió forintos keretből finanszírozza a számvevőszék.