A központi bank jelentése szerint az állampapírok állománya piaci értéken 7630,2 milliárd forintra nőtt június végére a március végi 7532,1 milliárd forintról. Ezt kizárólag az államkötvények állományának növekedése okozta, hiszen a kincstárjegyek állománya kismértékben csökkent.
A külföldiek az állampapírok 27 százalékát birtokolták a második negyedév végén, szemben az első negyedév végi 27,5 százalékkal. A nem pénzügyi vállalatok tulajdonában lévő állampapírok állománya a második negyedév végére 3,6 milliárd forinttal emelkedett, ennek ellenére a szektor részesedése a forgalomban lévő állampapírokból újabb 0,1 százalékponttal mérséklődött.
A tőzsdei részvények állománya piaci értéken - az első negyedévi 84 milliárd forintos csökkenés után - 123,3 milliárd forinttal nőtt, így június végén 2986,4 milliárd forintot tett ki. A növekedés döntően a papírok árfolyamának emelkedéséből származott.
A külföldi befektetők a tőzsdei részvények 72,1 százalékát birtokolták az év első félévének végén, ami 1,1 százalékpontos emelkedés a március végihez képest.
A háztartások részvényeladása 8,1 milliárd forinttal haladta meg a vásárlások értékét. Így a második negyedévben is érvényesült az a több mint két éve tartó tendencia, hogy a lakosság csökkenti részvényállományát. Június végén a tőzsdei részvények 5,1 százaléka volt közvetlenül a háztartások tulajdonában, ami 0,4 százalékponttal alacsonyabb a három hónappal korábbi részaránynál.
A pénzügyi vállalatok együttvéve 5,3 milliárd forint árfolyamnyereséget könyvelhettek el. Részesedésük ugyanakkor 0,3 százalékponttal csökkent a második negyedév folyamán, június végén 7,4 százalékot tett ki. A nem pénzügyi vállalatok tőzsdei részvényállománya gyakorlatilag nem változott, részesedésük viszont némileg csökkent, június végén 7,2 százalék volt.
Az államháztartás részaránya az előző negyedévhez hasonlóan most sem változott, a tőzsdei részvényeknek továbbra is 8,2 százalékával rendelkezett június végén.
A befektetési jegyek állománya nettó eszközértéken a második negyedben mérsékelten, 1110,2 milliárd forintról 1132,4 milliárd forintra emelkedett, az egyes tulajdonosi szektorok részesedése az előző negyedévekhez képest minimális mértékben változott.