Az ipari termelői árak júniusban az előző hónaphoz képest 2,5 százalékkal, míg egy év alatt 2,3 százalékkal emelkedtek. Tavaly júliushoz viszonyítva az árak növekedése 2,7 százalékos volt, ezen belül a belföldi értékesítések árszintje 4,4 százalékkal, a forintban mért exporté 1,2 százalékkal volt magasabb.
A belföldi értékesítési árak júliusi emelkedésére leginkább a kőolaj-feldolgozás 7 százalékos árnövekedése hatott, a többi feldolgozóipari ágazatban az árak változása a 0,4 százalékos növekedés és 1,2 százalékos csökkenés között szóródott.
A feldolgozóiparban átlagosan 3,1 százalékos volt az éves árnövekedés. Átlagot meghaladóan emelkedtek a vegyipar, elsősorban a kőolaj-feldolgozás, a vegyi anyagok és termékek árai, továbbá a bőrtermékeket, fafeldolgozási termékeket, építőipari anyagokat, fém alapanyagokat és fémfeldolgozási termékeket előállító ágazatok árai.
A forintban mért exportértékesítési árak júliusban az előző havinál mérsékeltebb ütemben növekedtek (0,7 százalékkal). A forint árfolyam-alakulásával is összefüggésben valamennyi feldolgozóipari ágazatban magasabbak voltak az ipari kiviteli árak a júniusinál. Legnagyobb mértékben, 2,5 százalékkal az élelmiszerexport-árak emelkedtek.
Az ipari termékek exportárszínvonala 2002 júliusához viszonyítva 1,2 százalékkal volt magasabb; az exportban meghatározó gépipari ágazatok közül a villamosgép-, műszergyártás árai 2,2 százalékkal alacsonyabbak, a járműgyártásé 1,9 százalékkal magasabbak az egy évvel korábbiaknál.