A márciussal végződő pénzügyi év harmadik negyedében 1,7 százalékkal nőtt a japán GDP az előző negyedévhez képest, míg éves szinten 7 százalékkal bővült a gazdaság a szigetországban. A Bloomberg elemzői konszenzusa éves szinten 4,7 százalékos GDP-növekedésre számított a harmadik negyedévben. Az USA után a világ második legnagyobb gazdaságéban már a negyedik egymást követő negyedévben tapasztaltak GDP-növekedést. Az Egyesült Államok gazdasága ugyanebben az időszakban éves szinten 4 százalékkal növekedett.
Az export 4,2 százalékkal emelkedett a harmadik negyedévben, ami a legmagasabb érték 2002-es év április-júniusi negyedének 7 százalékos növekedése után. A vállalati tőkeberuházások a harmadik pénzügyi negyedévben 5,1 százalékkal emelkedtek az előző negyedévihez képest. Ez a 2000-es év utolsó negyedéve óta a legmagasabb negyedéves bázisú növekedés.
A Bank of Japan (a japán jegybank) helyettes kormányzója szerint az ország akár már az idén kilábalhat a deflációs fázisból. Nagy kockázatot hordoz viszont a jen magas árfolyama. A japán fizetőeszköz erősödött a dollárral szemben, és szerdán 105,735 jent ért a dollár a nemzetközi devizapiacon. Az erős jen igen kedvezőtlenül érinti az olyan nagy exportáló cégeket, mint a Nintendo, ahol az utolsó negyedévben rekord értékesítésről számoltak ugyan be, a vállalat részvényeinek árfolyma mégis esett a tokiói tőzsdén a kedvezőtlen export-környezet miatt.
A gazdaság teljesítményének több mint a felét adó lakossági fogyasztás a javuló foglalkoztatási adatokkal összefüggésben 0,8 százalékkal nőtt. Szakértők véleménye szerint mindez arra utal, hogy az eleddig szinte kizárólag az exportra támaszkodó gazdasági növekedés már belföldi támaszra is lelt.