A Société Générale, amelynél három nappal ezelőtt vizsgálat indult pénzmosás gyanújával, ezentúl csak a vizsgált pénzmosási akció közbülső lépcsőfokának tekintett izraeli bankoktól átutalt csekkeket utasítja vissza, a Crédit Lyonnais azonban a FATF-listáján feltűntetett összes állammal, köztük Magyarországgal szemben is érvényesít bizonyos embargót, vagyis korlátozza levelező banki kapcsolatait.
A Crédit Lyonnais párizsi sajtószolgálatánál csütörtökön az MTI érdeklődésére megerősítették, hogy Magyarországgal szemben is - amelyet az OECD párizsi központjában székelő, 28 ország részvételével létrehozott FATF tavaly májusban vett fel a piszkos pénzek kizárása tekintetében elmarasztalható országok közé - következetesen érvényesíteni fogják döntésüket. Az intézkedés azonban nem vonatkozik azokra a követelésekre, amelyek a Crédit Lyonnais ügyfeleitől származnak - tették hozzá.
A Crédit Lyonnais Bank Magyarország Rt. vezérigazgatója, Olivier Joyeux elmondta az MTI-nek, hogy a tilalom kizárólag a magyar bankok Crédit Lyonnais-hoz küldött csekkbeszedési megbízásaira vonatkozik, ha a csekk nem a Crédit Lyonnais-ra van kiállítva. A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy puszta elővigyázatosságról van szó olyan csekkek esetében, amelyeknek hátterét szinte képtelenség hitelesen ellenőrizni a francia elszámolóközpontban. Az intézkedésnek a napi forgalomban alig lesz jelentősége, évente néhány száz csekket érint csak a tilalom - mondta. A bankház teljesen elégedett Magyarországgal és ezentúl is fejleszteni kívánja tevékenységét, kapcsolatait a magyar piacon - tette hozzá.
A francia bankrendszer egészét megrázó helyzet hétfőn állt elő, amikor a harmadik legnagyobb francia bank, a Société Générale elnökét, David Boutont és helyetteseit, valamint a bank féltucat középszintű vezetőjét bírósági eljárás alá vonták pénzmosás minősített esetének vádjával.
(MTI)
Ajánlat:
Korábban:
Pénzmosással vádolják a Société Générale vezetőit
(2002. január 15.)
Magyarország is élenjár a pénzmosásban
(2001. június 22.)