Az Európai Bizottság adó- és vámügyi biztosa elmondta: 2000-ben Lisszabonban az Európai Unió azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2010-re a világ legversenyképesebb gazdaságává váljon. "Rájöttünk, hogy félidőben vagyunk, de nem félúton. Messze nem tettük meg az út felét, sőt ha összevetem az amerikai gazdaság és az EU gazdaságának néhány minőségi adatát, akkor azt látom, hogy a távolság, sajnos nem csökkent" - mondta Kovács László.
Ebben a helyzetben nem egyszerűen folytatni kell a lisszaboni stratégiát, hanem újra kell indítani, a növekedés gyorsítása, a versenyképesség javítása és a munkahelyteremtés jegyében, tette hozzá. Egy újrakezdett stratégia megvalósításának legfőbb eszközei pedig az európai alkotmány, a célokat támogató pénzügyi perspektíva és a közösségi politikák - mondta Kovács László.
60 milliárd forint az EU-tól
Nettó 60 milliárd forint többletet hozott 2004-ben az európai uniós tagság Magyarország számára - közölte Kovács László Egerben. Ez azt jelenti, hogy miközben Magyarország közel 110 milliárd forintot fizetett be az uniós kasszába, mintegy 170 milliárd forintnyi támogatást kapott a közösségtől - mondta az Európai Bizottság adó- és vámügyi biztosa.