Az egyes befektetési alapok a magasabb hozam reményében, tőkéjük 30 százalékát ráadásul fiatal, ígéretes focistákba fektetik, akiket reményeik szerint a világ legnagyobb klubjai igazolnak majd le. A 12 millió eurós vagyont kezelő alapokat a Kajmán-szigeteken jegyezték be.
Az első hallásra szokatlan befektetési forma hazájában igen népszerű - nyilatkozta a Reutersnak Nuno Goncalves, az FP ügyvezető igazgatója. Goncalves szerint az alapok nagy előnye, hogy a hozam mellett egyéb megfontolások is motiválhatják a vásárlókat, mint például a csapat szeretete, ezenkívül a futballalap független a kötvények és részvények árfolyamát befolyásoló tényezőktől, így a nagy befektetési alapok akár diverzifikációra is használhatják.
Az FC Porto játékosaiba fektetők az alap 2004-es indulása óta 33 százalékos hozamot értek el, ennél szerényebb megtérüléssel kellett beérniük a Sporting és a Boavista labdarúgóiba fektető alapnak. Az FP a futballalapok népszerűségén felbátorodva 2006 elején hasonló instrumentumok bevezetését tervezi Hollandiában és Németországban.