A részvénytársaság csütörtöki közgyűlése elfogadta a konszolidált mérleget 39,484 milliárd forintos eszközforrás főösszeggel és 4,680 milliárd forintos adózás előtti veszteséggel.
A közgyűlés elfogadta az igazgatóság úgynevezett egyedi számadását is. E szerint a társaság egyedi mérlegét 27,123 milliárd forintos eszközforrás főösszeggel, 1,621 milliárd forintos adózás előtti, valamint 1,634 milliárd forint adózott veszteséggel hagyja jóvá.
A Globus Rt. árbevétele 2005-ben elérte a 31,055 milliárd forintot. Ez csaknem 2,5 milliárd forinttal kevesebb volt az előző évi 33,527 milliárd forintnál.
Jéhn József alelnök a közgyűlésen a cégcsoport pénzügyi veszteségeinek okát elsősorban abban látta, hogy a társaság készletei a múlt év elején rendkívül jelentősek voltak, és az alapanyagok árváltozása miatt jelentős mértékben leértékelődtek.
Emellett a társaság gazdálkodására negatívan hatott az erős forint is. Jelentősen emelkedtek a logisztikai és az energiaköltségek is. Ezek a tényezők összhatása adta a több mint négymilliárd forintos veszteség háromnegyedét.
Temesfői István elnök a társaság várható többségi tulajdonosváltását azzal indokolta, hogy olyan szakmai befektetőre van szüksége a cégnek, amely a további fejlődést biztosítani tudja anyagi hátterével.
A CECAB-csoport nyilvános vételi ajánlatot tett a Globus-részvények 51 százaléknyi megszerzésére 460 forintos részvényenkénti áron. Az elnök kisbefektetői kérdésre válaszolva jelezte, hogy a részvényeladás - amelyet május közepéig lehet megtenni - senki számára nem kötelező. Cáfolta, hogy az esetleg a cégben maradó magyar, illetve német tulajdonosok a kisbefektetőknél jobb ajánlatra számíthatnának a franciák részéről.
A tervekkel kapcsolatban Eperjesi Imre vezérigazgató azt közölte, hogy a cégcsoportnál profiltisztítást végeznek, és megszüntetik azoknak a termékeknek a gyártását, amelyek nem gazdaságosak. Példaként említette a mélyhűtött termékek gyártását és raktározását Debrecenben.
A cégcsoport különböző telephelyei között pedig átcsoportosítják a termelést. Így megszűnik a termelés a nagykőrösi konzervgyárban. A vezérigazgató jelezte azt is, hogy Debrecenben mintegy 1,3 milliárd forint értékű beruházást hajtanak végre annak érdekében, hogy a szennyvízkezelés megfeleljen az európai normáknak.
Idén a társaság veszteségét 2,1 milliárd forintra kívánják leszorítani. A jövő évben pedig ezt a veszteséget is tovább szeretné mérsékelni a menedzsment 700 millió forintra. Várhatóan 2008-ban pedig már mintegy 80 millió forintos eredménnyel számol a menedzsment.