A tőzsdei szabályok módosulásával a tőzsdei kivezetés esetén a kisrészvényeseknek fizetendő vételárat ugyanúgy kell kiszámítani, mint a tőkepiaci törvényben szabályozott kiszorításnál.
A Tebész keddi közleménye utal arra, hogy az utóbbi időben többször is előfordult, hogy egy nyilvános felvásárlás után nem a kiszorítást, hanem a részvénytársaság papírjainak tőzsdéről történő kivezetését választotta a felvásárló, így büntetve a cég tényleges értékénél olcsóbb ajánlatot el nem fogadó kisrészvényeseket. A két eljárásban ugyanis nem azonosan volt meghatározva a fizetendő minimum vételár.
A BÉT bevezetési és forgalomban tartási szabályzatának május 20-án hatályba lépett módosítása szerint a részvények tőzsdei kivezetésénél a felajánlott minimumár a törlési kérelmet megelőző 180 nap súlyozott tőzsdei átlagára, vagy az ezen időszak alatt a részvényekre kötött átruházási szerződés legmagasabb ára, illetve opció esetén a szerződés lehívási árának és díjának együttes összege lehet.
Az ajánlati ár továbbá nem lehet alacsonyabb, mint az egy részvényre jutó saját tőke értéke. A saját tőkeként a legutolsó, könyvvizsgáló által hitelesített és közzétett éves beszámolóban szereplő értéket kell figyelembe venni. Amennyiben a kibocsátó konszolidált beszámoló készítésére kötelezett, úgy a konszolidált, IFRS szerint elkészített éves beszámolóban szereplő saját tőke az irányadó.
A tőzsdei kivezetésnél az ellenérték meghatározásakor a fenti módokon kiszámított négy érték közül a legmagasabbat kell figyelembe venni.