Bár az Állami Nyomda Nyrt. második negyedévi adatokat nem tett közzé, az MTI számításai szerint a társaság a második negyedévben 186,83 millió forint nettó profitot termelt, ami 7 millióval kevesebb az elemzők várakozásánál. A kamat és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 10,7 százalékkal 756 millió forintra esett vissza. Az üzemi szintű nyereség pedig - 81 millió forint nem realizált árfolyamveszteség miatt - 16,4 százalékkal 469 millió forintra csökkent. A társaság konszolidált IFRS gyorsjelentésben kiemelte: az árfolyamhatást kiszűrve a profit szinten maradt.
Az árbevétel egyharmadát, 2,149 milliárd forintot a biztonsági termékek, megoldások üzletág adta, ami egy év alatt 27,8 százalékkal nőtt a még 2005-ben elnyert nagyobb projektek eredményeként. A nyomtatványok gyártása, megszemélyesítése, adatfeldolgozás üzletág bevétele egy év alatt 30,9 százalékkal 2,023 milliárd forintra emelkedett. Ebből 389 millió forint a tavaszi parlamenti választások nyomtatványainak gyártásából származott. A gyorsjelentésben az Állami Nyomda megjegyzi: az őszi önkormányzati választások nyomtatványainak gyártásából származó eredmény a harmadik negyedévben jelentkezik, ez pedig a nagyobb mennyiség és a feladat komplexitása miatt várhatóan magasabb lesz, mint a parlamenti választásoknak köszönhető profit összege.
A kártyagyártás, megszemélyesítés üzletág árbevétele 23,4 százalékkal 1,352 milliárd forintra emelkedett egy év alatt. A telefonkártyák mennyisége 65 százalékkal haladta meg a bázist, és döntően a külpiacon találtak gazdára. Az időszak során a kereskedelmi és lojalitás kártyák mennyisége megkétszereződött, a bankkártyák forgalma - alacsony bázison - megháromszorozódott, míg az okmánykártyák megrendelései szinten maradtak. A hagyományos nyomdaipari termelés árbevétele - részben a szezonalítás miatt - 28,8 százalékkal 883 millió forintra mérséklődött. Exportból a teljes árbevétel 7,5 százaléka származott, ez az arány egy évvel korábban 2,5 százalék volt.
Az Állami Nyomda konszolidált mérlegének főösszege az időszak végén 6,891 milliárd forint volt, 10,3 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. Jelentősen, 35,8 százalékkal 2,237 milliárd forintra csökkent az ingatlanok értéke, a gyorsjelentés megjegyzése szerint "az ingatlanok múlt évi kiválása miatt". A költségek közül az anyagjellegűek 15,4 százalékkal 4,267 milliárd forintra nőttek, a személyi jellegű ráfordítások pedig 14,9 százalékkal 1,605 milliárd forintra emelkedtek a létszámbővülés miatt. A rövidlejáratú hitelek június 30-án 686 millió forintot tettek ki, ez 85,1 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A hosszúlejáratú hitelek állománya ugyanakkor 27,7 százalékkal 760 millió forintra csökkent.