A K&H Equities ügyfelei átszerződhetnek a KBC Securities magyarországi fiókjához.A brókercég magyarországi fiókját Horváth Zsolt, a Budapesti Értéktőzsde korábbi vezérigazgatója irányítja.
A bank közleményében hangsúlyozza: a K&H Equities mindaddig működik, amíg a 2003 nyarán napvilágot látott szabálytalanságokkal, rendellenességekkel kapcsolatos jogos ügyfélköveteléseket teljes körűen ki nem elégíti.
A K&H Equities minden jogos ügyfélkövetelésért helytáll, amelyhez tulajdonosa a K&H Bank, és annak nemzetközi tulajdonosa, a KBC Csoport minden körülmények között biztosítja a feltételeket.
A közlemény szerint a KBC Csoport központosítja a közép-európai értékpapír piaci tevékenységét, úgy, hogy meglévő cégeit a KBC Securities, a KBC belgiumi brókercége alá csoportosítja át.
Az ennek eredményeként a hétfőtől működő KBC Securities Magyarország célja, hogy meghatározó szereplője legyen a hazai értékpapír-piacnak, valamint jelentős teret kíván nyerni a stratégiai szolgáltatások szektorában is: a vállalati felvásárlások, összeolvadások és egyesülések területén nyújtott pénzügyi tanácsadással.
A mintegy 30 milliárd euró tőzsdei értékű KBC Csoport (KBC Group NV) részvényeit jegyzik az Euronext pán-európai tőzsdéjén Brüsszelben és Luxemburgban. A csoport 50 000 alkalmazottjával és 12 millió ügyfelével Európa egyik vezető pénzügyi csoportja.
A K&H Bank szeptember 8-i sajtótájékoztatóján Gombás Attila megbízott pénzügyi vezető közölte: a K&H Equities-re az idei második negyedévben már nem kellett újabb céltartalékot félretennie a banknak. Marko Voljc, a bank vezérigazgatója az első negyedévről tartott korábbi sajtótájékoztatón elmondta: 2006 első negyedévében az Equities-re 1,2 milliárd forint céltartalékot tett félre a bank.
Mint ismert, az Equitiesnél a korábbi években jelentős visszaélések történtek. A Fővárosi Bíróságon idén május 3-án kezdődött meg az Equities volt üzletág-vezetőjének, Kulcsár Attilának és 21 vádlott-társának - köztük a K and H Bank volt vezérigazgatójának, Rejtő E. Tibornak - a büntetőpere. A vádiratban sikkasztás, pénzmosás, vesztegetés, orgazdaság és bűnpártolás is szerepel. A sikkasztás elkövetési értéke körülbelül 23 milliárd forint, a cselekménnyel okozott kár mintegy 8,3 milliárd, amiből 6,3 milliárd forint van zár alatt.
A K&H Equities (Hungary) Zrt. ez év május 11-én közölt gazdálkodási adatai szerint a 2004. évi 3,846 milliárd forint veszteség után még 2005-re is 4,489 milliárd forint mérleg szerinti veszteséget könyvelt el a brókercég. A tavalyi veszteség is a visszaélésekhez kapcsolódik. Az Equities tevékenysége amúgy eredményes volt: 2005-ben 188 százalékkal, 1386 milliárd forintra növelte forgalmát és 14,4 százalékos piaci részesedésével visszaszerezte második helyét az értékpapír-kereskedők között. A cég mérlegfőösszege 2005 végén 19,478 milliárd forintot tett ki, 33,5 százalékkal bővült 2004-hez képest.
A K&H Equities saját tőkéje a 2004. év végi 1,007 milliárdról 2005 végére 2,777 milliárd forintra, ezen belül jegyzett tőkéje 200,4 millióról 200,95 millió forintra emelkedett. A kizárólagos tulajdonos K&H Bank ugyanis, a jogszabályok által előírt tőkeellátottság biztosítására három lépésben, névértéken összesen 550 ezer forint, kibocsátási értéken pedig összesen 6,26 milliárd forint összegű tőkeemelést hajtott végre.
A K&H Banknak a 2003. évi 8,6 milliárd, majd 2004. évi 3,7 milliárd forint után 2005-ben további 4,7 milliárd forintot kellett tartalékolnia az Equities-ügy kapcsán. A hitelintézet 2003 óta 17,3 milliárd forint céltartalékot képzett az Equities-ügy miatt.