A szombati parlamenti ülésnapon Fodor Gábor azt mondta: az SZDSZ is felelős a helyzet kialakulásáért, mert ragaszkodott a kétkulcsos adórendszer bevezetéséhez, de véleménye szerint az igazmondást az ellenzéki képviselőkön is számon lehet kérni. A kormánypárti képviselő szerint, ha a most tárgyalt büdzsé felelős költségvetés, akkor el kell ismerni, hogy az előző évek költségvetései nem ilyenek voltak, de nemcsak az előző négy évről lehet ezt elmondani, hanem a Fidesz-kormány által elkészített büdzsékről is.
Fodor Gábor elmondta: nem igaz, amit a Fidesz mond, hogy 2007-ben megélhetési válság lesz Magyarországon. Kifejtette: a nyugdíjak és a bérek reálértékének elmúlt évekbeli harminc százalékos emelkedéséből négy százalékot veszítünk el, ez semmiképpen nem megélhetési válság, de kétségtelen, hogy családok tízezreinek okozhat gondot.
Becsey Zsolt úgy vélte, a maastrichti kritériumok teljesítésekor nem az államháztartási hiány, hanem az infláció lefaragása lesz Magyarország számára a legnagyobb kihívás, ezért antiinflációs politikára van szükség. Az európai parlamenti képviselő szerint szükség lenne a jogbiztonság visszaállítására, azaz a regisztrációs adó visszatérítésére, továbbá a munkaintenzív tevékenységeknél alacsonyabb adókulcs mellett is be lehetne szedni ugyanannyi adót.
Hozzátette: munkahelyteremtő politikát kellene elindítani, a családokat is támogatni kellene. Mint mondta, az uniós támogatások nemzeti kiegészítését nem szabad összekeverni a Nemzeti Vidékfejlesztési Alappal, illetve a központi költségvetésnek az önrész biztosításával segíteni kell a vállalkozásokat.
Avarkeszi Dezső (MSZP) szerint a jövő évi büdzsé lehetővé teszi, hogy a bíróságok megfelelő szakmai színvonalon működjenek, és hogy a megkezdett beruházásokat be tudják fejezni.
Surján László, az Európai Parlament néppárti képviselője azt kifogásolta, hogy a jövőre várható fejlesztési pénzek jóval kisebbek az előre beharangozottnál. Rámutatott: az a több mint 460 milliárd forint európai uniós forrás, amivel a költségvetés számol, a negyedét sem éri el annak, amit a miniszterelnök kilátásba helyezett. Hozzáfűzte: az unió költségvetésébe történő magyar befizetésnél a költségvetést túltervezték, de "nem ez az egyetlen dugipénz" a büdzsében.
Orosz Sándor (MSZP) elmondta: jövőre közel 130 milliárd forintot, a nemzeti össztermék közel egy százalékát fordítják környezetvédelemre, 72 milliárd forintot környezetvédelmi célú fejlesztésekre, míg az előirányzat fennmaradó részét a hagyományos környezetvédelmi feladatokra.
Hock Zoltán (MDF) szerint nem lehet megkerülni 2002 nyarát, az ötvenszázalékos közalkalmazotti béremelést, amit az MDF nem szavazott meg, mert álláspontja szerint ezzel egy ki nem érlelt gazdaságpolitikát zúdítottak az országra. A közigazgatási reform kapcsán megjegyezte: ha nem módosítják a feladatok mennyiségét, nem lehet csökkenteni a létszámot. Véleménye szerint az önkormányzatoknak egy lehetősége van a talpon maradáshoz: az adók emelése, vagy új adók bevezetése.