A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNAndrásfi Tibor
15:05VívásGrabiel Lugo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
15:15TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNSiklósi Gergely
15:30VívásNeisser Loyola-Gergely Siklosi
HUNMarozsán Fábián
15:45TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNPupp Réka
16:50CselgáncsGefen Primo-Reka Pupp
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
HUNFucsovics Márton | Marozsán Fábián
19:30TeniszTallon Griekspoor/Wesley Koolhof-Marton Fucsovics/Fabian Marozsan
NyílNyíl

Európa optimistább az USA-nál

Vágólapra másolva!
Kontinensünkön kezdenek beérni a reformok, a tengerentúlon viszont erősödnek a kockázati tényezők. Európa üzleti bizakodási indexét a nagy országok húzzák fel - írja a Világgazdaság.
Vágólapra másolva!

Öt év óta most először fordul elő, hogy jóval bizakodóbbak az európai cégvezetők amerikai társaiknál. Legalábbis ilyen eredményre jutott a londoni Grant Thornton tanácsadó cég által - 32 ország, 7200 cégének megkérdezésével - öszszeállított üzleti bizalmi index legfrissebb kiadása.

Az európai menedzserek optimizmusának erősödése a globális üzleti várakozások indexét is megemelte, amely tehát annak dacára is emelkedett, hogy az Egyesült Államokból a szokásosnál jóval nagyobb számban érkeztek pesszimista jelzések.

A globális szinten összeállított hangulatindex a tavalyi 39 százalékos pozitív szaldóról 45-re emelkedett. A jelentés szerint öt év óta az idei volt az első, amikor a mutató alakulását nem befolyásolták olyan, globális események, mint természeti katasztrófa, járvány vagy terrorcselekmény.

A globális GDP 81 százalékát képviselő 32 országból, 29 esetében pozitív a vállalatvezetői várakozások értéke, 24 országban pedig az utóbbi 12 hónap során "pozitívabb" lett a mérleg. Az Egyesült Államokból azonban megleőpen gyenge mérleget adó válaszok érkeztek, így az USA a rangsorban hátulról a negyedik lett. Mindezt a szakemberek a lassuló amerikai növekedéssel és "politikai bizonytalansággal" magyarázzák.

Európában főleg a német, a francia és az olasz gazdaság kilátásainak javulása emelte meg az átlagos mutatót, a britek adata valamelyest elmaradt ettől. A kedvező európai hangulatot a jelentés szerzői részint az élénkülő növekedéssel, részint a végrehajtott reformok hatásával magyarázzák.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!