Az üzemi eredmény 5 százalékkal 2,061 milliárd euróra gyarapodott 1,958 milliárdról.
A nettó bevétel 22 százalékkal 18,97 milliárd euróra emelkedett 15,58 milliárdról. A bevétel a keleti terjeszkedés miatt nőtt erősen, igaz, éppen emiatt is az eredmények csak ettől elmaradó ütemben növekedhettek. Tavaly az OMV piacvezető lett a török üzemanyag-kiskereskedelemben a Petrol Ofisi 34 százalékának megszerzése révén, megjelent az orosz piacon, és folytatta a román Petrom fejlesztését, eddig kivédve az ottani parlamenti ellenzéki vádakat arról, hogy mértéken felül emeli a földgáz árát.
A Petrom 677 millió eurót, a 2005-ösnél 16 százalékkal többet tett hozzá a csoport üzemi eredményéhez.
Egészében a kőolaj-kitermelés üzemi eredménye 20 százalékkal 1,908 milliárd euróra javult, a feldolgozás és a termékértékesítés üzemi eredménye azonban 71 százalékkal 121 millió euróra csökkent, mert az év második felében a kőolaj olcsóbbodása miatt erősen szűkült a haszonrés.
A földgáz üzletág üzemi eredménye csaknem megkétszereződött, 98 százalékkal 135 millió euróra nőtt. Az egyéb tevékenységek 103 millió eurós üzemi veszteséggel jártak, ez kisebb a 2005-ös 121 milliónál.
Az OMV a tervezettnél három évvel korábban, már 2005-ben teljesítette, illetve túlteljesítette azt a célját, hogy megkétszerezik a csoport méretét: a legnagyobb közép-kelet-európai olaj- és gáztársasággá vált.
Az OMV 2004. decemberben zárta a legnagyobb román olajvállalat, a Petrom 51 százalékának megszerzését két lépésben, összesen 1,499 milliárd euróért. A vállalat részben a Petrom-ügylet finanszírozása végett, tőkeemelést hajtott végre, ennek eredményeképp az OMV 31,5 százaléka maradt az osztrák államé, 17,6 százaléka az Abu Dzabi-i International Petroleum Investment Companyé (IPIC), a több közkézi.
A Petrom megszerzése révén az OMV kőolaj- és földgáz-kitermelési kapacitása napi 220 ezer hordó kőolaj-egyenértékkel napi 345 ezer hordóra nőtt, ezekből a kitermelhető tartaléka egymilliárd hordó kőolaj-egyenértékkel 1,4 milliárd hordóra emelkedett.
A finomítókapacitása évi 8 millió tonnával 26,4 millió tonnára gyarapodott. A legnagyobb romániai benzinkúthálózat, a Petrom hálózatának megszerzése 600 kúttal 2382-re szaporította az OMV töltő-állomásainak számát a dunai térségben. Romániában 6 százalékról több mint 30 százalékra, a dunai térség 13 országában 13 százalékról 18 százalékra nőtt ezzel az OMV részaránya az üzemanyag-kiskereskedelemben, a cég saját számítása szerint. Ezzel igen közel került 2008-ra tervezett céljához, a 20 százalékhoz.
Az OMV az idén és jövőre, azaz 2008-ban egymilliárd eurónyi beruházással akarja fejleszteni román olajcégét, a Petromot, és a következő években összesen mintegy 3 milliárd eurót készül fektetni a román vállalatba. Az OMV két-két és fél éven belül le kívánja zárni a Petrom átszervezését. A foglalkoztatottak számát az átszervezés keretében a jelenlegi 57 ezerről 38 ezerre csökkentik két év alatt, és a végső létszám 30 ezer alatt lesz. A leépítés egyelőre zökkenőmentesen halad a szakszervezetekkel kialkudott kompenzációs tervnek megfelelően, az átszervezés évi költsége 180-200 millió euró.
Az OMV szervezi a Kaszpi-tengeri térségből Európába földgázt szállító Nabucco gázvezeték építését. Bécsben 2005. június végén írták alá a vegyesvállalat létrehozatalára vonatkozó megállapodást a nemzetközi Nabucco földgázvezeték megépítésében érdekelt vállalatok: a török Botas, a bolgár Bulgargaz, a magyar Mol, az osztrák OMV Gas és a román Transgaz.
Az OMV 2004. októberben 9,06 százalékról 10 százalék fölé emelte részesedését a Molban. A Mol Rt. jelenleg 10 százalékos OMV-részesedést tart nyilván.
Az OMV a 164 magyarországi benzinkútja mellett további mintegy 40 kút építését tervezi.